Суд у Криму відмовився зупиняти “реконструкцію” Ханського палацу

Дата: 06 Березня 2018
A+ A- Підписатися

У Сімферополі підконтрольний Росії Залізничний суд відмовився прийняти позов колишньої керівниці Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміри Аблялімової, яка вимагала припинити “варварську реконструкцію” Ханського палацу.

Про це повідомив представник Аблялімової, адвокат Микола Полозов, передає “Крим.Реалії”.

Ханський палац у Бахчисараї. Фото: Аліна Смутко, Крим.Реалії

 За його словами, у відмові суд аргументував своє рішення тим, що дії будівельної компанії “Кірамет” жодним чином не зачіпають права, свободи та інтереси позивачки.

“Я вважаю це абсолютно цинічним посиланням: Ханська мечеть є єдиним зразком кримськотатарської палацової архітектури, а Аблялімова – кримською татаркою. Незважаючи на це російський суд відмовив їй у праві захищати в законний спосіб своє національне надбання”, − зазначив Полозов.

Адвокат також заявив, що найближчим часом планує оскаржити відмову Залізничного суду Сімферополя.

Нагадаємо, на початку січня Харківська правозахисна група звернула увагу на реконструкцію Ханського палацу у Бахчисараї. Активісти дізналися, що дерев’яні укріплення палацу бетонують, а оригінальні втрачені плитки планують замінити іспанськими плитками “у старому стилі”. Більше того, в будівельної компанії “Кірамет” та московської архітектурної фірми “Атта” немає досвіду виконання реставраційних робіт.

Ханський палац потрапив до попереднього списку світової спадщини ЮНЕСКО ще 2003 року, але необхідна робота для встановлення його міжнародного статусу досі не завершена. За словами колишнього голови Кримського комітету з міжетнічних відносин та депортованих народів Едема Дудакова, реставраційні роботи ставлять набуття цього статусу під загрозу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter