Суд у Криму не визнав українське громадянство Кольченка

Дата: 28 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Кримчанина Олександра Кольченка, заарештованого в Сімферополі слідчими ФСБ, суд відмовився визнати громадянином України.

Як повідомляють “Крим. Реалії“, сьогодні Київський районний суд Сімферополя відмовився задовольнити позовну заяву адвоката Світлани Сидоркіної про визнання права кримського активіста Олександра Кольченка на збереження громадянства України.

Зі слів самого Кольченка, він не писав заяву про визнання російського громадянства, але сторона УФМС (Управління Федеральної Міграційної Служби – ред.) стверджує, що така заява є“, – сказала адвокат підсудного Світлана Сидоркіна.

Вона написала заяву в Апеляційний суд, і має намір продовжувати домагатися збереження для нього українського громадянства.

Нагадаємо, кримського антифашиста Олександра Кольченка заарештували в Сімферополі 16 травня 2014 року і етапували до московського СІЗО “Лефортово”. Слідчі ФСБ звинувачують його та ще кількох жителів Криму, серед яких – український режисер Олег Сенцов, в організації та участі у терористичному співтоваристві, підготовці теракту на території півострова та незаконному обігу зброї.

Лефортовський районний суд Москви 25 грудня 2014 продовжив до 16 квітня 2015 термін утримання Кольченко під вартою.

Активіст вважає себе громадянином України, але органи слідства ФСБ Росії не визнають за ним українського громадянства, відмовляють йому у зустрічі з консулом і позбавляють інших прав, якими наділені іноземні громадяни.

Фото – life.pravda.com.ua

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter