Суд переніс розгляд справи про постанову Нацбанку щодо кримчан

Дата: 07 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Суд переніс на 21 квітня розгляд справи щодо визнання дискримінаційною постанови Національного банку, що обмежує громадян України з кримською реєстрацією у здійсненні банківських операцій.

Як повідомляє Регіональний центр прав людини, сьогодні відбулося судове засідання по справі за позовом правозахисників до НБУ щодо визнання дискримінаційними та скасування окремих положень постанови № 699.

Представники НБУ зазначили під час розгляду справи, що обмеження прав кримчан переслідувало законну мету (однак, на жаль, так і не зазначили, яку саме) і водночас стверджували, що різниці в поводженні не було“, – йдеться у повідомленні.

Після проведення дебатів суд видалився до нарадчої кімнати, де ухвалив рішення продовжити розгляд справи по суті 21 квітня о 9:30.

Нагадаємо, правозахисники за підтримки Фонду стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини звернулися до суду та оскаржують дії Нацбанку, бо вважають дану постанову дискримінаційною щодо кримчан. Правозахисники зазначають, що НБУ прирівнює цією постановою громадян України з кримською реєстрацію до нерезидентів і створює їм “особливі умови” для здійснення банківських операцій. Це змушує або банки, або таких громадян порушувати закон. Адже спроба отримати довідку переселенця шляхом повідомлення неправдивих відомостей про час виїзду з Криму тягне за собою кримінальну відповідальність. Ті , хто вже тривалий час проживають на материковій Україні, за визначенням не є вимушеними переселенцями і тому не мають права на отримання відповідної довідки. Такі люди позбавлені можливості відкривати банківські рахунки, отримувати на них платежі, обмінювати валюту тощо. 

22 січня Окружний адміністративний суд Києва відмовив у задоволенні всіх позовних вимог щодо визнання постанови дискримінаційною. Адвокат і позивач Сергій Заєць прокоментував це рішення як таке, що продовжить дискримінаційну практику щодо кримчан, які зберегли в паспорті кримську реєстрацію.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: