Суд оштрафував львівського військового комісара за публікацію даних призовників у Facebook

Дата: 28 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Личаківський районний суд Львова визнав комісара Львівського обласного військкомату оперативного командування “Захід” Олександра Тіщенка винним у розголошенні персональних даних осіб, які ухилялися від призову і призначив покарання у вигляді 5,1 тис. штрафу.

Про це повідомляє Громадське радіо з посиланням на постанову суду.

У постанові вказано, що оприлюднення імен призовників є порушенням їхніх прав на захист персональних даних. Військком визнаний винним у правопорушенні за частиною 4 статті 188-39 Кодексу України про адміністративні поправлення. Крім штрафу він також має заплатити державі 352,40 грн судового збору.

Позов зі скаргою на дії посадовця подало регіональне представництво Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Львівській області.

“Ми вважаємо, що це було розголошення персональних даних й наша позиція була викладена у протоколі, який розглядався судом”, – зазначила представниця Уповноваженого у Львівській області Наталія Малих.

Впродовж 10 днів комісар може подати апеляцію.

У коментарі Громадському радіо керівник Західного регіонального прес-центру Міністерства оборони України Олександр Поронюк сказав, що військовий комісаріат наразі не дає оцінок рішенню суду.

“Такого не може бути, що вивішують списки заборгованості мешканців на під’їздах, що друкують у газетах імена людей, які повинні сплатити аліменти і тут за те, що комісар виконує свої обов’язки його ще й повинні покарати. Хіба тут є логіка? Олександр Тіщенко – завжди добросовісно виконував свою роботу, мав одні з найвищих результатів по обліку військовозобов’язаних у Львівській області”, – додав Олександр Поронюк.

Нагадаємо, у листопаді на офіційній Facebook-сторінці Львівського обласного військового комісаріату оприлюднили імена 15-ти тисяч людей, які ухиляються від строкової служби. У списках були прізвище, ім’я, по-батькові, дата народження, а також район, де мешкають призовники. Згодом через масові скарги призовників сторінку військкомату заблокували.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter