Суд окупованого Криму взяв під варту чотирьох кримчан

Дата: 12 Лютого 2016
A+ A- Підписатися

В окупованому Російською Федерацією Криму почалася нова хвиля репресій проти кримських татар.

Так вважає правозахисниця Олександра Романцова.

Вона повідомляє, що після масових обшуків 11 і 12 лютого 2016 року в Ялті, Бахчисараї, Алушті, Краснокам’янці, Холмівці, Вікторівці затримали щонайменше 12 кримських татар.

Напередодні, так звана “прокурор” Криму Наталія Поклонська повідомила, що в Криму порушено кримінальну справу за ч. 1 і ч. 2 ст. 205,5 ККРФ (організація діяльності терористичної організації та участь в ній). Силовики вже затримали чотирьох представників “терористичної організації “Хізб ут-Тахрір”.

Правозахисники нагадують, що на території України Хізб ут-Тахрір – політичний ісламський рух, який займається релігійною, політичною та просвітницькою діяльністю. Організація діяла безперешкодно, оскільки, згідно із загальним уявленням західних демократичних країн, не є екстремістською організацією.

12 лютого в Київському районному суді Сімферополя також відбулося судове засідання у справі затриманих днем раніше кримчан Еміра – Усеіна Куку, Енвера Бекирова, Мусліма Алієва і Вадима Сірука. Суд обрав запобіжний захід утримання під вартою до 8 квітня 2016 року.

Міністерство закордонних справ України вимагає негайно припинити політичні репресії проти громадян України і звільнити їх.

Як повідомлялося 12 лютого, в Криму нарахували близько 10 обшуків в будинках кримських татар.

Раніше українські правозахисники заявляли, що ніхто з українців не застрахований від політичних переслідувань, перебуваючи в Росії або в окупованому Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter