Суд не погодився достроково звільнити довічно ув’язненого Панасенка

Дата: 09 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Колегія суддів Апеляційного суду Вінницької області відхилила прохання адвокатів про дострокове звільнення довічно засудженого 13 років тому Володимира Панасенка, якого правозахисники вважають безневинно покараним.

Як повідомляють “Вікна-новини”, учорашнє засідання стало першим в українській судовій практиці, коли людину, засуджену на довічне ув’язнення, просили звільнити достроково.

Адвокати Панасенка просили суд прийняти нову ухвалу, за якою чоловіка або достроково звільнять, або замінять невідбуту частину покарання більш м’яким.

Призначене чоловіку покарання сторона захисту вважає катуванням та проявом нелюдського ставлення, повідомляє прес-служба Апеляційного суду вінницької області. 

У зв’язку з цим, адвокати покладалися на практику Європейського суду з прав людини та на статтю 28 Конституції України, котра забороняє катування над людьми.

Панасенко, який наразі перебуває у вінницькій тюрмі, в розмові з журналістами заявив, що рішенням Апелляційного суду незадоволений.

Володимир Панасенко в суді

“Тим, що я сьогодні отримав, незадоволений. Але я отримав шанс для подальшої боротьби. Все, що нас не вбиває, робить нас сильнішими”, – зазначив він.

В українському законодавстві відсутній механізм звільнення довічно засуджених. Водночас, відбувши 20 років покарання, ув’язнені можуть звернутися до президента з проханням про помилування. В такому разі довічне ув’язнення можуть замінити на 25 років позбавлення волі.

За інформацією Харківської правозахисної групи, наразі покарання у вигляді довічного ув’язнення в Україні відбувають понад 1500 осіб (без урахування окупованих територій). З-поміж них 3-4% засуджених знаходяться в тюрмах за злочини, яких вони не скоювали. Ще 10% складають особи, покарання яких непропорційне тяжкості скоєних злочинів.

В парламенті вже понад два роки лежить законопроект №2033а, який запроваджує механізм перегляду справ невинно засуджених і забезпечує їхнє право на правосудний вирок. Правозахисники неодноразово закликали владу ухвалити законопроект у другому читанні та забезпечити невинно засуджених правом на справедливий суд.

15 листопада 2017 року навпроти Верховної Ради України родичі свавільно засуджених встановили намет, аби привернути увагу депутатів до проблеми відсутності механізму перегляду судових рішень у кримінальних справах та нагальну необхідність його запровадження в Україні задля виправлення судових помилок.

Нагадаємо, 26 жовтня 2006 року невідомі підірвали автомобіль директора львівського ринку “Шувар” Романа Федишина. Чоловік внаслідок інциденту не постраждав, однак від вибуху загинула випадкова перехожа – 14-річна школярка Марічка Куцинда. Головним підозрюваним став Володимир Панасенко, котрий займав на ринку посаду адміністратора.

У вересні 2008 року Апеляційний суд Львівської області засудив Володимира Панасенка до довічного позбавлення волі. Покарання чоловіку призначили за сукупністю злочинів, серед яких були замах на вбивство, вчинене на замовлення, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, способом, небезпечним для життя багатьох осіб, та організація вбивства неповнолітньої дівчини.

Адвокати Панасенка та низка правозахисників, серед яких, зокрема, колишня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова, вважають, що справа проти Панасенка сфальшована.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: