Суд постановив стягнути з львів’янки 40 тисяч гривень за расистські образи щодо сусідки 

Дата: 24 Листопада 2021
A+ A- Підписатися

Личаківський районний суд постановив стягнути 40 тисяч гривень моральної компенсації з мешканки Львова, яка вдавалася до расистських образ на адресу сусідки-лівійки та її дитини.

Про це йдеться у відповідному судовому рішенні. 

Фото: atr.ua

Так, зазначено, що уродженка Лівії, яка разом з чоловіком та дитиною легально проживає в Україні, звернулася з позовом до суду на початку року. Вона заявила, що її 57-річна сусідка з поверху нижче постійно її ображає та принижує через колір шкіри.

Зокрема, сусідка називала лівійку “чорною мавпою”, “чуркою”, голосно стукала у двері її квартири та штовхнула візок з її дитиною. Останнє підтвердив запис із відеокамер зовнішнього спостереження. Відповідачка також обзивала сусідку в присутності інших дітей на дитячому майданчику поруч з будинком. Після цього вони почали повторювати образливі слова щодо лівійки.

Позивачка оцінила шкоду від дій сусідки в 150 тисяч гривень, оскільки через образи досі перебуває в стійкому пригніченому стресовому стані, боїться за своє та сім’ї майбутнє – їй довелося відвідувати психолога та лікарів. У суді лівійка надала відповідні медичні довідки про лікування. Крім того, у матеріалах справи вказано, що через ситуацію із сусідкою позивачка навіть просила свого чоловіка покинути Україну та повернутися на батьківщину.

На жодне із засідань суду в цій справі відповідачка не прийшла. Її представник на одному із засідань натомість заперечив провину жінки. За його словами, сім’я сусідки-іноземки голосно поводиться: “Голосно розмовляють та стукають різноманітними предметами, дитина позивача по квартирі їздить на велосипеді, створюючи додатковий шум, хтось стрибає”. Представник відповідачки зазначив, що вона писала звернення стосовно цього до ОСББ та поліції, але не них не відреагували.

Сама відповідачка не вбачає у своїх висловлюваннях дискримінаційного характеру, “оскільки вони виражалися нею для словесного порівняння шуму, який систематично доноситься з квартири позивача з гучністю шуму, який видають мавпи, коли стрибають по клітці”. Водночас її представник вважає, що вислови “чорна мавпа” та “чурка” є оцінними судженнями й тому не можуть бути підставою для задоволення позову.

У рішенні суду також містяться свідчення кількох спільних сусідів, які були свідками образ із боку відповідачки. Сусіди наголошували, що лівійська родина привітна та ввічлива, не має конфліктів ні з ким із решти сусідів, а також не поводиться голосно.  

Зрештою, суддя Григорій Жовнір, який розглядав справу, частково задовольнив позов потерпілої та постановив стягнути на її користь 40 тисяч гривень моральної компенсації. У рішенні також ідеться, що відповідачка систематично переслідувала та цькувала позивачку через національну та расову належність.

Відповідачка ще має 30 робочих днів, щоб оскаржити рішення суду. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: