Суд через повітряну тривогу переніс дебати у справі двох ексберкутівців, яким закидають розгін протестувальників на Майдані 30 листопада

Дата: 16 Червня 2023
A+ A- Підписатися

Київський апеляційний суд 15 червня переніс дебати у справі ексберкутівців Ейсмонта та Мохоня про розгін протестувальників на Майдані Незалежності 30 листопада через повітряну тривогу.

Про це повідомляє Адвокатська дорадча група.

Ексберкутівці Віктор Ейсмонт і Володимир Мохонь. Фото: “Громадське”

За словами адвоката, на пропозицію суду оголосити технічну перерву, якщо тривога буде недовгою, захисники заперечили. До завершення розгляду справи залишився виступ представника Головного управління Нацполіції Києва, а також репліки сторін.

“Після чотирьох зірваних засідань, останнє результативне було у березні, сьогодні з’явилися всі учасники процесу. У дебатах з промовами виступили представник потерпілого, захисники, обвинувачені та майже встиг закінчити виступ представник МВС”, – кажуть захисники. 

Суд продовжить дебати 22 червня о 14-й годині.

Нагадаємо, Апеляційний суд завершує розгляд скарг представника потерпілого, прокурора, захисника та представника МВС на обвинувальний вирок беркутівцям.

Обвинувачені та їх захисники у своїх апеляційних скаргах вимагають повністю скасувати вирок та виправдати беркутівців.

Зі свого боку прокуратура та потерпілі вимагають збільшити термін покарання до 6 та 7 років, відповідно, а також визнати, що обвинувачені виконували явно злочинний наказ та діяли за попередньою змовою групою осіб, а не ситуативно.

14 червня 2021 року Шевченківський суд виніс вирок беркутівцям Віктору Ейсмонту та Володимиру Мохоню — 3 роки позбавлення волі з забороною обіймати посади в правоохоронних органах протягом трьох років.

Суд визнав їх винними за трьома статтями: перевищення влади або службових повноважень із застосуванням насильства; протидія мирним протестам; та службове підроблення. Однак за двома останніми звинуваченнями – протидія протестам та підроблення, звільнив від покарання у зв’язку з закінченням терміну давності притягнення до відповідальності.

Достатньо доказів того, що обвинувачені виконували злочинний наказ, суд не знайшов. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter