Студентів можуть позбавити права знати історію держави

Дата: 23 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Через новації керівництва Міносвіти у вишах можуть припинити викладання історії України та інших суспільно-гуманітарних предметів. Також можуть взагалі зникнути кафедри історії України, філософії та інші.

25 листопада 2014 року міністр освіти і науки України Сергій Квіт скасував наказ № 642 “Про організацію вивчення гуманітарних дисциплін за вільним вибором студента” від 9 липня 2009 року, яким було встановлено перелік обов’язкових дисциплін гуманітарної підготовки у ВНЗ та їх обсяги. До цього переліку входила “історія України”. Керівники вишів вже почали прибирати гуманітарні предмети з програми, починаючи з 1 вересня 2015 року.

Як пише “Тиждень.ua“, доктор історичних наук, професор Василь Деревінський зазначає, що у більшості європейських країн, а також у США та Канаді, де вже пройшли шлях усвідомлення власної історії та творення нації, наявність гуманітарних предметів у програмі вишів не така важлива, як у нас.

На відміну від усталених європейських демократій, які розвивалися століттями, Українська держава переживає період нелегкого утвердження, протистоїть зовнішній збройній інтервенції. Українські духовні цінності та ідеали зазнають руйнівних дезінформаційних атак з боку адептів так званого “русского міра“, – наголосив він.

У цих умовах, на думку Деревінського, ідею відмовитися від гуманітарних дисциплін можна вважати цілеспрямованим злочином проти держави. 

Професор нагадав, що у 2009 році  вже були спроби міністра освіти і науки України Івана Вакарчука щодо ліквідації історії України у вишах, однак завдяки зусиллям громадськості і наукової спільноти вдалося цього не допустити.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: