Стратегія перехідного правосуддя передбачає невідворотність покарання – Мінреінтеграції

Дата: 14 Липня 2020
A+ A- Підписатися

Невідворотність покарання має бути основою Стратегії перехідного правосуддя тимчасово окупованих територій, яку розробляє Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Про це заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ігор Яременко під час експертного обговорення “Правосуддя заради майбутнього. Правовий шлях для України в умовах збройного конфлікту”, передає пресслужба Мінреінтеграції.

“Якщо ми хочемо реінтегрувати тимчасово окуповані території, ми повинні забезпечити певні базові речі. Але ключове – забезпечення дії перехідного правосуддя. Ті, хто порушував права людини, хто переслідував людей на тій території зі зброєю в руках, убивав, катував, викрадав людей, забирав і привласнював майно, мають нести за це відповідальність. Якщо ми не зможемо забезпечити це, ми не забезпечимо нормальну безпечну реінтеграцію цих територій. Люди мають право на справедливість. Перехідне правосуддя – це і є про справедливість”, – сказав Ігор Яременко. 

Повідомляється, що на базі Мінреінтеграції  планують створити спеціальну експертну робочу групу для напрацювання пакета законопроєктів із запровадження системи перехідного правосуддя та інших заходів безпечної реінтеграції. Відповідні листи із запрошеннями надіслано до профільних парламентських комітетів і НАН України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: