Сторони конфлікту на Донбасі порушували закони війни – правозахисники

Дата: 27 Січня 2016
A+ A- Підписатися

Сторони збройного конфлікту на сході України порушували закони війни.

Про це йдеться у щорічному звіті міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch щодо ситуації в світі.

“Вони (сторони конфлікту – ред.) здійснювали невибіркові атаки, зокрема із застосуванням касетних боєприпасів, унаслідок яких загинули та були поранені цивільні особи. Урядові війська і підтримувані Росією повстанці розміщувалися у густонаселених районах або поблизу від них, що наражало на небезпеку мирних жителів та цивільні об’єкти, такі як школи, лікарні й житлові будинки. Існують переконливі докази використання у східній Україні кількох типів протипіхотних мін, хоча на момент написання цього звіту не було можливості визначити відповідальну за це сторону або сторони”, – йдеться в звіті.

За даними правозахисників, є “достовірні свідчення” того, що обидві сторони були причетні до катувань та жорстоких і принизливих для гідності видів поводження із затриманими.

Як заявили правозахисники, всі сторони конфлікту порушували міжнародне гуманітарне право.

“Обмеження свободи пересування, запроваджені урядом у січні 2015 року, стали причиною затримок у доставці гуманітарної допомоги, зокрема, медикаментів, до постраждалих від конфлікту районів, спричинивши важку гуманітарну ситуацію для цивільного населення”, – кажутьв організації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter