Стефанчук закликав світ не дати Росії шансу утвердити окупацію Криму

Дата: 26 Лютого 2025
A+ A- Підписатися

У День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя голова Верховної Ради Руслан Стефанчук закликав міжнародних партнерів не дати Росії шансу утвердити окупацію Криму. 

Про це він заявив під час форуму “11 років війни. Точка відліку: Крим”, передає кореспондент видання ZMINA.

За його словами, тимчасова окупація Криму – це не лише тимчасова втрата території, а й тисячі злочинів, які скоїли росіяни проти громадян України.

“Це спроба, зокрема, стерти українську ідентичність півострова і закрити школи, заборонити мову, знищити національну пам’ять”, – сказав спікер Верховної Ради.

Він закликав партнерів України до посилення санкцій та притягнення до відповідальності воєнних злочинців – постання перед трибуналом.

“Ізоляція Росії має стати повною. І найважливіше – підтримка України зброєю, фінансами, дипломатією має бути незмінною. Я вірю, Крим буде звільнено, бо за нами правда. Бо з нами наші люди. Бо з нами весь цивілізований світ”, – сказав Стефанчук.

Він закликав міжнародних партнерів України не давати ворогу навіть шансу утвердити свою окупацію.

“Кожна ваша дія – це крок до справедливості та миру. Шановні колеги, дорогі друзі, дякую всім, хто сьогодні тут”, – сказав він.

Заступник міністра закордонних справ України Олександр Міщенко під час форуму також заявив, що специфіка сьогоднішньої окупаційної влади навіть гірша, ніж радянська.

“Радянська влада окупувала, але ця знищує. Послідовно, систематично знищує, щоб не було носіїв кримської ідеї, кримськотатарської ідентичності. І тому щороку ми боремося, але пам’ятаємо, що вбивають молодь, убивають тих, хто пам’ятає, вбивають тих, хто може боротися. Тому ми мусимо все зробити, щоб ми не забували, але максимально прискорювали перемогу”, – сказав Міщенко і запевнив, що Українська держава ніколи не відмовиться від Криму.

Як відомо, свою військову агресію Російська Федерація почала із Севастополя. 20 лютого 2014 року під час візиту до Криму помічника президента РФ Владислава Суркова з Козачої бухти Севастополя, де базується 810 бригада морської піхоти Чорноморського флоту РФ, у напрямку виїзду із Севастополя вийшла колона БТРів.
 
Наступного дня російська влада пояснила це тим, що Чорноморський флот РФ у Криму переводить свої частини на “посилений режим охорони через складну політичну ситуацію в Україні”. Йшлося, що частини морської піхоти повинні посилити охорону військових частин РФ не тільки в Севастополі, але й в інших регіонах Криму.
 
День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Україна щороку відзначає 26 лютого. Ця дата присвячена найбільшому мітингу спротиву під стінами Верховної Ради Автономної Республіки Крим.
 
Як пояснив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, 26 лютого Москва хотіла за допомогою позачергового засідання кримського парламенту створити “гламурну картинку, що, мовляв, кримчани просяться до Росії”.
 
Саме цього дня Росії не вдалося реалізувати “мирний сценарій” приєднання півострова через голосування парламенту, і вранці наступного дня вона розгорнула військову операцію, захопивши будівлю парламенту Автономної Республіки Крим.
 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter