Стан Кольченка після голодування покращився – адвокат

Дата: 22 Червня 2018
A+ A- Підписатися

Після тижневого голодування в російські колонії стан здоров’я політв’язня Олександра Кольченка покращився.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив російський правозахисник Микола Щур.

За його словами, Кольченко досі знаходиться в санчастині, але тепер не один.

“Саша, як і раніше, знаходиться в медсанчастині, але тепер не один у палаті, а з “сусідом по камері”. Трохи набрав ваги, і тепер важить близько 62 кг. Кожне його годування знімають на відеокамеру”, – написав він.

Також Щур повідомив, що Кольченку дозволили зустрітися з мамою наприкінці липня, а тому правозахисники збираються почати збір коштів на поїздку.

“Зараз Саші приносять багато листів, у тому числі й українською та іншими мовами. Раніше цього не було. 18-го числа (червня – ред.) його викликали до начальника колонії, де на нього чекали для розмови людей десять: від регіонального омбудсмена, ОНК та інших”, – повідомив правозахисник.

Проте від спілкування з російськими чиновниками політв’язень відмовився та наполіг на зустрічі з українським Омбудсманом.

“Зрозуміти його можна (і підтримати в цьому рішенні): сенс розмовляти з людьми, які постійно перекручують інформацію про нього, а то й погрожують і брешуть його мамі? До речі, Саша сказав, що члени нинішньої Челябінської ОНК жодного разу не знайомилися з умовами його утримання”, – зауважив Щур.

Нагадаємо, що Олександр Кольченко почав голодування на підтримку свого друга Олега Сенцова 31 травня. Інших вимог, окрім звільнення Сенцова, у нього не було. Через тиждень він припинив голодування

“Змушений визнати, що я переоцінив свої сили – я виявився занадто слабким. Тому я вирішив припинити голодування”, – розказав він тоді. 

Зауважимо, що українська Омбудсман Людмила Денісова знаходиться з робочим візитом у Росії. Під час поїздки вона планувала відвідати понад 30 українських в’язнів, але російська сторона не дає їй цього зробити. Нещодавно її без пояснення причини не пустили до українського режисера Олега Сенцова, який голодує вже понад місяць у російській колонії в Лабитнангі. Пізніше її не пустили до Романа Сущенка

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: