США зобов’язали дипломатів посольства в Україні вивезти свої родини

Дата: 24 Січня 2022
A+ A- Підписатися

Державний департамент США зобов’язав співробітників посольства в Україні евакуювати з країни членів своїх родин та дозволив добровільний виїзд самим працівникам посольства, які є громадянами США.

Про це йдеться в повідомленні посольства на його офіційному сайті, оприлюдненому 24 січня.

Фото: УНІАН

“24 січня Державний департамент США дав дозвіл на добровільний від’їзд (“санкціонований від’їзд”) державних службовців США та наказав виїхати членам сімей (“обов’язковий від’їзд”) державних службовців США з посольства в Києві. Санкціонований від’їзд дає цим працівникам можливість виїхати за бажанням; їхній виїзд не обов’язковий. Обов’язковий від’їзд для членів сімей вимагає, щоб сім’ї залишили країну. Статус розпорядження про від’їзд із посольства США буде переглянуто не пізніше ніж за 30 днів”, – зазначили в Держдепі.

Там пояснюють, що таке рішення ухвалено “як особливе застереження через постійні зусилля Росії з дестабілізації країни та підрив безпеки громадян України та інших осіб, які відвідують Україну або проживають в Україні”.

Крім того, Державний департамент оновив четвертий рівень небезпеки в попередній офіційній пораді з подорожей до України: “Не мандруйте через посилення загроз значних військових дій Росії проти України”. Рекомендація щодо подорожей раніше вже була на четвертому рівні через COVID-19.

У Держдепі запевняють, що продовжують підтримувати український народ і вдалися до нинішнього кроку, тому що віддані одному з найвищих пріоритетів Держдепартаменту – безпеці своїх дипломатів та американського народу.

“Сполучені Штати наголошують, що посольство США в Києві залишається відкритим для регулярної роботи. Аналогічно ми наголошуємо, що рішення про санкціонований / обов’язковий від’їзд ніяк не вплине на нашу відданість пошуку дипломатичного рішення щодо глибоко тривожного нарощування сил Росії в Україні та навколо неї”, – йдеться в повідомленні.

Водночас у Держдепі зауважують, що “військові дії Росії можуть початися в будь-який момент і уряд Сполучених Штатів не зможе евакуювати американських громадян у такій непередбачуваній ситуації”. Тож громадяни США, які перебувають в Україні, мають, крім допомоги диппредставництва, покладатися на власні сили, комерційні варіанти, якщо вони вирішили залишити країну.

“Ми продовжуємо стежити за ситуацією і продовжуватимемо інформувати громадян США в регіоні шляхом наших офіційних порад із приводу подорожей, повідомлень на вебсайтах нашого посольства та консульства та на сайті travel.state.gov”, – зазначили в посольстві.

Так само через “зростаючу загрозу” з боку Росії Велика Британія відкликає частину співробітників посольства в Україні та членів їхніх сімей. Повідомлення про це з’явилось сьогодні на сайті британського уряду. 

Водночас Європейський Союз не бачить причин для евакуації сімей дипломатів або співробітників свого представництва з України. Про це заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель перед початком засідання Ради ЄС із закордонних справ, пише “Європейська правда”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: