США закликали Росію припинити окупацію Грузії

Дата: 09 Серпня 2021
A+ A- Підписатися

У 13-ту річницю вторгнення російських військ до Грузії Державний департамент США закликав Росію припинити окупацію Грузії.

З відповідною заявою виступив речник Держдепу Нед Прайс.

Палаючий житловий будинок у Ґорі після атаки російського літака 9–8 серпня 2008р.

“Цього дня 13 років тому сили Росії вторглись у Грузію, вбили сотні цивільних та примусили покинути свої домівки ще тисячі. Навіть зараз сили Росії окупують майже 20% території Грузії. Окупація, здійснювана Російською Федерацією, призвела до трагічних гуманітарних наслідків, особливо під час пандемії COVID-19”, – сказав Прайс.

“Продовження блокування доступу жителів окупованих територій Грузії до рятівної гуманітарної та медичної допомоги безпричинно обернулось втратою життів і має негайно припинитись. Ми закликаємо уряд Росії дотриматись угоди про припинення вогню від серпня 2008 року. Ми солідарні з народом Грузії та чекаємо дня, коли вони возз’єднаються”, – додав він.

Нагадаємо, в серпні 2008 року, почалася війна між Росією і Грузією в сепаратистських районах Абхазії та Південної Осетії. Провину за початок воєнних дій кожна зі сторін перекладає на противника. П’ятиденна війна забрала сотні життів і позбавила даху тисячі людей, донині обидві території перебувають у стані замороженого конфлікту.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: