Справа Михайлика: одеський суд “злив” 700 номерів з телефону потерпілого

Дата: 14 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Київський суд Одеси дозволив слідчим перевірити понад 700 номерів з телефонної книги громадського діяча Олега Михайлика в межах розслідування замаху на нього. Серед них телефони як близьких потерпілого, так і одеських журналістів та активістів. При цьому всі ці номери опинилися у відкритому доступі. 

Про це повідомив у Фейсбуку одеський журналіст Григорій Козьма. 

Слідчий суддя Тонконоженко М.М., не довго думаючи, за всіма цими 702 номерами зобов’язав трьох телефонних операторів видати слідчим інформацію про тип телефону і ваш телефонний та інтернет-трафік, починаючи з 1 січня 2018 року.

А прокурор, який є процесуальним керівником в даному кримінальному провадженні, навіть не потурбувався, аби засекретити всі ці дані”, пише Козьма про ухвалу суду, яка перебуває у відкритому доступі в Єдиному реєстрі судових рішень.

Таким чином, за словами журналіста, номери телефонів стали доступними для тих, “хто полює на громадян з активною громадянською позицією”.

Сам Михайлик дуже здивувався такому рішенню судді, де фактично всі номери з вилученого поліцією його телефону потенційно підозрюються в співучасті в замаху.

“Там, зокрема, є номер телефону моєї дружини. Вона також готувала на мене замах???!!! Однією ухвалою отримали доступ до телефонів більшості одеських журналістів і громадських діячів. Без мого відома. Бінго! Щоб не “бузили” і нікуди не лізли”, відписав Михайлик.

Михайлик також повідомив, що слідчі досі не віддають йому власний телефон, який вони вилучили після нападу 22 вересня. Хоча він уже за свої гроші купив і передав флеш-картку для перенесення інформації з його телефону.

Нагадаємо, 22 вересня в Олега Михайлика в центрі Одеси стріляли невідомі. Він пережив клінічну смерть.

Слідство розглядає п’ять версій нападу. Крім особистих мотивів та хуліганських дій, це – громадська діяльність, конфлікт із новими власниками місцевого ринку та допомога ошуканим інвесторам у боротьбі із забудовником.

Поліція за підозрою в замаху на життя активіста затримала трьох іноземних громадян, які також підозрюються в інших злочинах – починаючи з порушень у міграційній сфері, закінчуючи розбоєм, стріляниною та вимаганням.   

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: