Сьогодні Рада розгляне питання Гаазького трибуналу

Дата: 04 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Сьогодні народні депутати розглянуть питання визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Як пише “Лівий берег“, Верховна Рада України на сьогоднішньому пленарному засіданні розгляне законопроекти про визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду в Гаазі (Нідерланди) з приводу військових злочинів Росії.

Про це йдеться в порядку денному засідання парламенту.

До порядку денного включено законопроекти №1312 про визнання юрисдикції Гаазького трибуналу з приводу скоєних на території України злочинів (військових і проти людяності) у результаті збройної агресії Росії проти України, а також №1887 про визнання юрисдикції Гаазького трибуналу щодо вчинення злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовим особами Росії, які призвели до особливо тяжких наслідків і масового вбивства українських громадян.

Нагадаємо, Рада ЄС закликала Україну прискорити подачу документів до Гаазького трибуналу. Після цього МКС зможе розглянути ймовірні злочини проти людяності, скоєні в Україні в 2014-2015 роках.

Суддя Міжнародного кримінального трибуналу з колишньої Югославії (2000-2005) Володимир Василенко, який був представником України при ЄС і НАТО, прокоментував виданню “Ракурс” заяву РНБО. Рада безпеки і оборони, нагадаємо, заявила, що у нинішніх умовах ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду для України недоцільна, бо це може бути “використано росіянами у пропаганді та для здійснення дипломатичного тиску на нашу державу”. Василенко назвав цю заяву безграмотною з юридичної точки зору.

Міжнародний кримінальний суд не прийме від уряду Російської Федерації жодної заяви, бо вона також не ратифікувала Римський статут. Звичайно, Росія може звернутися до МКС з разовим визнанням його юрисдикції. Однак я певен, що цього не станеться, бо саме Росія здійснила акт агресії проти України, це відомо всьому світові, і саме особовий склад збройних сил Росії та їхні найманці чинять на території України воєнні злочини та злочини проти людяності. Доказів про їхню злочинну поведінку більш ніж досить“, – сказав Володимир Василенко.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: