Сьогодні – Міжнародний день поширення інформації про аутизм

Дата: 02 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

У світі збільшується кількість дітей з аутизмом. Батьки таких дітей говорять, що найкраща допомога – це толерантне ставлення.

Як повідомляє Національна Асамблея інвалідів України, у Львові 1-3 квітня відбудеться серія акцій “Львів у блакитному”, під час яких мешканцям та гостям міста розповідатимуть про те, що таке аутизм, чому його не варто боятися та як можна підтримати дітей і дорослих, які живуть з аутизмом. Основним заходом місяця інформування про аутизм є масовий флеш-моб біля входу до Ратуші, який продемонструє підтримку людей з аутизмом.

У Чернівецькій області через постійне збільшення кількості дітей з розладами спектру аутизму постала проблема з пропускною спроможністю соціальних та медичних установ і необхідністю пошуків нових шляхів для надання їм допомоги, повідомляє “Громадське радіо“. Таке збільшення – світова тенденція, говорять експерти. У США, за даними статистики, одна дитина на 60 здорових дітей має розлади спектру аутизму. В Україні ж статистика формується за зверненнями батьків, а не всі вони добре поінформовані про особливості хвороби та її прояви.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Марія Поліщук, коментуючи питання створення окремого центру для дітей з аутизмом, зазначає: “Якщо мова йде про охорону здоров’я області, то це питання не стоїть взагалі. На мою думку, це повинно бути щось освітянське. Адже ми говоримо, що це не повинна бути допомога інвалідам, а про те, що це повинна бути просто допомога дітям. І вона більше лежить в площині “педагог-психолог-соціальний педагог”, ніж в площині “лікар“.

Батьки таких дітей наголошують, що найкраща допомога – це рання діагностика, висококваліфікована корекційна робота і толерантне відношення суспільства. Одним з елементів роботи з особливими дітьми є інклюзивні класи, групи в садочках. Коли діти з розладами спектру аутизму навчаються нарівні з іншими в звичайних класах, це сприяє корекції захворювання і допомагає дитині соціалізуватись.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я розробляє медичний протокол для людей із синдромом Дауна – єдину доктрину, що дозволить усім особам із синдромом Дауна мати належний медичний супровід. Зараз в Україні відсутня будь-яка системна модель підтримки та професійної допомоги людям з синдромом Дауна та їх сім’ям. Це призводить до відмов від дітей у пологових будинках. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: