“Слуги народу” провели захід на території КНУ. Студенти заявляють, що це незаконно

Дата: 21 Вересня 2020
A+ A- Підписатися

Студентський парламент Київського національного університету імені Тараса Шевченка засудив дії партії “Слуга народу”, яка 20 вересня на території головного корпусу провела свій захід, присвячений місцевим виборам.

Про це йдеться в заяві Студпарламенту, оприлюдненій на його сторінці у фейсбуку.  

“Звертаємо увагу, що, відповідно до частини 3 статті 31 Закону України “Про освіту”, політичні партії (об’єднання), їхні члени, депутати (кандидати в депутати) не мають права провадити свою діяльність у закладах освіти. Ця діяльність також суперечить Листу Міністерства освіти і науки України “Щодо недопущення політичної агітації в закладах освіти” від 14 вересня 2020 року 1/9-525″, – зазначено в заяві.

СПУ вважає публічний захід “Слуги народу” на території університету порушенням законодавства України та наголошує на неприпустимості таких заходів також і з міркувань шкоди для репутації вишу:

“Наголошуємо на тому, що в розумінні вищенаведених норм не має значення, чи проводяться подібні заходи безпосередньо в самій будівлі університету, чи на її території, чи публічні заходи офіційно оголошені як політичні, чи їх політичний характер витікає з наявності політичної символіки та політичних фігур, що асоціюються з конкретною політичною партією”.

Багато користувачів соцмереж поширили фото заходу партії на території університету, де внутрішня стіна головного (червоного) корпусу університету нібито стала зеленою.   

Більше і написати немає чого.Це прекрасне відображення сьогодення у народній творчості побачила у Sergiy Petukhov.

Опубліковано Svitlana Matvienko Неділя, 20 вересня 2020 р.

Також на одному з фото зафіксовано слайд презентації, де розповідається, як “вирішити проблему” з мером Києва Віталієм Кличком.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, зранку 21 вересня біля будівлі червоного корпусу університету відбулася студентська акція “Освіта без політики”.

Фото: prm.ua

Учасники тримали плакати з написами: “Освіта без політики”, “Червоний – колір сорому”, “Університет не місце для зборів політичних партій”, “Ні – зеленому КНУ”, “Шева не зелений”, “Верховенство права?”, “Студенти мовчати не будуть”.

Студенти засудили дії адміністрації КНУ ім. Шевченка і наголошували, що дозвіл проводити на території вишу політичний захід порушує Закон “Про вищу освіту” і статут університету.

Серед вимог акції також відсторонення ректора університету Леоніда Губерського на час проведення розслідування.

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter