Слідство визнало професійну діяльність основною версію вбивства Шеремета

Дата: 08 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Слідство визначило професійну діяльність основною версією вбивства журналіста Павла Шеремета.

Про це на спеціальній прес-конференції 8 лютого повідомив заступник голови Національної поліції Олександр Вакуленко.

“Слідство розглядає пріоритетною версію, пов’язану з професійною діяльністю Шеремета як на території України, так і за її межами”, – сказав він.

“Заслуговують на увагу ті журналістські розслідування, які не були завершені. Також розглядається версія – професійна діяльність журналіста за межами України. Публікації  журналіста та випуски його програм мали критичний характер до чинної влади як в Республіці Білорусь, так і в Російській Федерації”, – сказав Вакуленко.

“Критичні виступи та озвучення позиції щодо експансії Російської Федерації в Чечні, Грузії та Україні також розглядаються як версія професійної діяльності журналіста за межами України”, – додав він.

Також, за словами заступника глави Нацполіції, розглядається версія “дестабілізація ситуації в державі, що зумовлено зухвалістю і демонстративністю способу вбивства журналіста”.

“Неодноразово озвучувались версії “помилка в об’єкті” та “конфліктні ситуації в особистому житті”. За час розслідування вони опрацьовані і не є пріоритетними”, – сказав Вакуленко.

У поліції також відзвітували про проведений обсяг слідчих дій.

За словами Вакуленка, було допитано 1 800 осіб, з яких понад 300 – безпосередні очевидці вибуху, мешканці будинків у районі вибуху.

“Встановлено та допитано 224 таксисти та їх пасажирів, які проїздили біля місця вибуху в зазначений час. Встановлено 48 власників автомобілів, припаркованих поблизу місця злочину. 60 осіб допитано з кола особистих та професійних зв’язків потерпілого, журналістів та колег”, – повідомив Вакуленко.

“Слідчі провели аналітичний огляд близько 280 публікацій, тем, ефірів та коментарів до них. Опрацьовано рукописні журналістські напрацювання Шеремета, починаючи з 2007 року”, – повідомив він.

Вакуленко також нагадав, що слідство вилучило близько 150 терабайт інформації з камер спостереження. Слідство продовжує їх вивчення.

За його словами в процесі розслідування були призначені 16 експертиз, 9 з них – завершені.

Заступник голови Нацполіції також повідомив, що вибуховий пристрій, закладений в авто, було виготовлено кустарним способом з використанням елементів протипіхотної міни направленої дії МОН-50 та електродетонатору типу ЕДП. Міна була закріплена мінімум двома магнітами на днищі авто зовні під водійським сидінням.

Водночас, за словами Вакуленка, у слідства наразі немає жодної людини в статусі “підозрюваний” у справі вбивства журналіста Павла Шеремета.

У поліції не уточнили кількість осіб, яких підозрюють у вчиненні вбивства Шеремета.

“Особи, які обгрунтовано підозрюються і можуть бути причетними… У нас є розуміння замовників і виконавців, поплічників, але це не є предметом, який можна сьогодні озвучувати”, – лише заявив Вакуленко.

Як відомо, у Києві 20 липня в результаті вибуху автомобіля загинув відомий журналіст Павло Шеремет, який їхав в машині. Автомобіль належав керівнику “Української правди” Олені Притулі, її в машині не було.

У листопаді радник міністра внутрішніх справ, народний депутат Антон Геращенко заявив, що оперативники розглядають під час розслідування вбивства Шеремета як основну версію, яка не стосується його професійної діяльності.

Раніше головна редакторка “Української правди” Севгіль Мусаєва-Боровик повідомила, що розмови співробітників редакції, зокрема, журналіста Павла Шеремета, якого було вбито влітку 2016 року, прослуховувались.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: