Скасування сполучення з Кримом порушує Конституцію – правозахисники

Дата: 22 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Рішення щодо скасування пасажирських автобусних і залізничних перевезень на територію Криму, що було ухвалене українською владою 26 грудня, суттєво порушує права людини.

На думку правозахисників Кримської польовій місії з прав людини (КПМ), це рішення суперечить Конституції України, оскільки суттєво обмежує права людини і громадянина.

Також порушено ст. 5 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, де зазначено: Україна зобов’язується підтримувати і забезпечувати економічні, фінансові, політичні, соціальні, інформаційні, культурні та інші зв’язки з громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території“.

Рішення про скасування перевезень було прийнято несподівано, мешканці Криму не були поінформовані завчасно. Також не було роз’яснено причини прийняття такого рішення та термін його дії. 

Рішення, прийняте напередодні новорічних свят, без попереднього повідомлення, поставило людей у складне становище. Люди опинилися в ситуації, коли їм доводилося пішки переходити два кордони в Криму. А це шлях довжиною 4-5 км. Температура повітря в ці дні становила до 15 градусів морозу“, повідомляється в грудневому в огляді КПМ.

Крім того, в перші дні не було створено умов для перетину кордону пішки, а лише для автомобілів. Виїхати можна було тільки особистим автомобілем або скориставшись послугами нелегальних перевізників. Це призвело до величезних заторів на шляхах Криму та Херсонщини. Окрім того, люди мали проблеми зі здачею квитків до Криму та компенсацією витрат у подальшому. Віїзд з Криму потребував додаткових витрат, зазначають правозахисники у огляді. 

Нагадаємо, рішення про скасування пасажирських перевезень влада України ухвалила 26 грудня, після чого всі залізничні українські маршрути слідують тільки до Херсона та Новоолексіївки, що підконтрольні Україні. Цього ж дня Україна повідомила, що повністю зупиняє і автобусне пасажирське сполучення – як зазначали деякі українські політики, це було зроблено в рамках боротьби з тероризмом. Пасажирське сполучення з півостровом Україна досі не поновила, окрім того, скасувала кілька пасажирських поїздів, що прямували до Новоолексіївки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: