Ситуація зі свободою віросповідання на окупованому Донбасі гірша, ніж у Криму – правозахисники

Дата: 14 Травня 2019
A+ A- Підписатися

На окупованих територіях Донбасу ситуація з дотриманням свободи віросповідання значно гірша, ніж у Криму, адже більшість громад фактично припинили своє існування, а свобода думки, совісті та віросповідання відсутня як явище.

Про це йдеться в резолюції, яку підписали представники церков та правозахисних організацій 14 травня, повідомляє Інститут релігійної свободи. 

В ухваленому документі правозахисники згадали про окупований Крим. Зокрема, що російська влада фактично не визнає свободи релігії і розглядає її як колективну категорію, що залежить від рівня лояльності до російської влади. 

Окупація Криму призвела до численних порушень свободи релігії. Примусово запроваджене російське законодавство широко застосовується для переслідування релігійних громад та окремих віруючих. Так зване антиекстремістське законодавство Росії суперечить міжнародним стандартам і використовується  для безпідставних звинувачень та переслідувань  віруючих і релігійних громад“, – йдеться в документі. 

Окремо згадали про окуповані частини Донбасу, де, за словами експертів, ситуація наразі схожа на репресії радянського режиму:

“Віруючі деяких конфесій змушені збиратися підпільно, щоб мати змогу для спільних молитов, вивчення основ віровчення та звершення релігійних обрядів. Десятки храмів, молитовних будинків і місць богослужіння були захоплені та наразі перебувають під контролем незаконних збройних формувань так званих “ДНР” і “ЛНР”, підтримуваних Росією”. 

Розповіли також і про викрадення, катування та позасудові страти священнослужителів та окремих вірян більшості конфесій, за винятком православної церкви Московського патріархату.

Внаслідок свідомої політики терору з боку окупаційної влади, яка копіює судове свавілля та репресивні закони Росії, більшість духівництва разом зі своїми сім’ями виїхала з окупованого Донбасу“, – зазначають у резолюції. 

Автори резолюції вимагають від Росії припинити репресії щодо релігійних громад та відпустити українських заручників. Також вони закликали країни-учасниці ООН ініціювати підготовку публічної доповіді про стан забезпечення свободи думки, совісті та віросповідання на окупованих Росією українських територіях Криму та Донбасу, щоб представити її на спеціально організованих слуханнях в ООН, Раді Європи, ОБСЄ, ЄС та США. Крім того, правозахисники просять призначити спеціального представника ЄС з питань окупованих українських територій Криму та Донбасу для постійного контролю за ситуацією з порушенням прав людини та періодичного публічного звітування Раді ЄС про стан справ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: