Сісти у тюрму по справі Автомайдану мають 147 суддів – адвокат

Дата: 02 Серпня 2016
A+ A- Підписатися

На кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі заслуговують 147 суддів, які переслідували автомайданівців.

Про це в ефірі Громадського радіо розказав адвокат Автомайдану Роман Маселко, говорячи про те, на якому етапі слідства знаходиться справа по Автомайдану.

За його словами, в ланцюжку переслідування автомайданівців одну з ключових ролей грали, власне, судді. Адже злочини даішників, згідно з Кримінальним кодексом, є нетяжкими, 366 стаття — складання завідомо недостовірних документів, на підставі яких судді виносили завідомо неправомірні рішення. Це вже тяжкий злочин, за який передбачено від 5 до 8 років позбавлення волі.

“І таких суддів, за нашими даними, 147. Зокрема всім відомі суддя Царевич, суддя Кицюк”, – говорить Маселко.

Він нагадав, що на багатьох із цих суддів  подані скарги у Вищу раду юстиції. І вже по 30 є рішення про звільнення з посади, хоча фактично звільнені лише 8.

“Зараз Вища рада юстиції щотижня розглядає справи по тих суддях, відкриває провадження. Зокрема 4 серпня буде, я сподіваюсь, поставлена крапка у справі судді Царевич, і її буде звільнено”, – додає адвокат.

Він пояснив, процес звільнення — це окремий незалежний процес, який говорить про те, що ця людина не може працювати на цій посаді. Наступний процес — кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі. На даний момент тільки по 7 суддях слідство завершено і справи знаходяться в судах. А ще по 300-м справи повільно рухаються.

Маселко вважає, що крім об’єктивних причин затягування процесу, важливу роль грають суб’єктивні: небажання правоохоронних органів притягувати суддів до відповідальності, неякісне розслідування, багаторазове повернення справ із суду до прокуратури.

Водночас, за його словами, зараз Генеральна прокуратура у департаменті спеціальних розслідувань нарешті дійшла до фінального акорду по ряду епізодів, які стосуються Автомайдану. Зокрема, по справі проходять 24 працівники ДАІ, а також їхнє керівництво.

По цій справі є перші результати у вигляді оголошених підозр вже більш, ніж 20-ти колишнім працівникам ДАІ та деяким діючим працівникам поліції. Залишилась лише формальність — допитати близько 30 потерпілих.

“Я нагадаю, їх було загалом понад тисячу. Оскільки є труднощі в пошуку цих 30 осіб, до мене звернулася прокуратура з проханням допомогти. Я повідомив про це і попросив тих людей, які знають або побачать себе, прийти в Генеральну прокуратуру і дозволити нарешті прокуратурі передати справу до суду. Меседж був такий: справа на завершальному етапі, але треба допитати ще таких осіб”, – розказує Маселко пояснюючи свій пост у Facebook про пошук людей для допиту у справі Автомайдану.

 

Маселко додав, що хоча колишнім даішникам і теперішнім поліцейським, які проходять по справі Автомайдну, не загрожують суворі покарання, вони у разі доведення справи до суду не зможуть працювати у правоохоронних органах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: