Amnesty International вимагає припинити переслідування родини Емір-Усеїна Куку

Дата: 20 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

Міжнародна правозахисна організація “Amnesty International” заявила про переслідування сім’ї політв’язня, правозахисника Емір-Усеїна Куку.

За заявою “Amnesty International”, сім’ю Куку переслідують з метою залякати самого Емір-Усеїна, який перебуває в СІЗО.

Зокрема, правозахисники повідомляють про епізод, коли співробітник ФСБ Росії у школі намагався залякати Бекіра – дев’ятирічного сина Емір-Усеїна Куку, запевняючи дитину в тому, що його батька “згноять у тюрмі”, якщо той не “співпрацюватиме”. Але замість розслідування і покарання “співробітника ФСБ”, фактична владу Криму звинуватила Куку в тому, що він, будучи в СІЗО, не захищає свого сина від “контактів зі сторонніми людьми”.

“Amnesty International” виступила зі зверненням до фактичної влади Криму “провести швидке, неупереджене й ефективне розслідування погроз і переслідування сім’ї Куку”, “негайно припинити переслідування родини Куку де-факто владою Криму, в тому числі ФСБ, поліцією і Слідчим комітетом”, а також “зняти з Емір-Усеїна Куку необґрунтовані звинувачення, негайно і беззастережно звільнити його”.

Правозахисники просять направити до 30 листопада електронною поштою або факсом це звернення “чинному прокурору Криму Андрію Фоміну, главі ФСБ у Криму Віктору Палагіну і копію звернення – уповноваженому з прав людини в Криму Людмилі Лубіній”.

Форма для зверенення на сайті.

Як відомо, 11 і 12 лютого цього року російські силовики провели серію обшуків і затримань у будинках прихильників ісламу в Криму. Загалом було затримано 14 осіб, з них заарештовані четверо: член Контактної групи з прав людини з Ялти Емір-Усеїн Куку, житель Ялтинського району Енвер Бекіров, житель Алуштинського району Муслім Алієв і ялтинець Вадим Сірук. Слідчі ФСБ звинуватили їх в участі в діяльності забороненої в Росії організації “Хізб ут-Тахрір”. У квітні 2016 року був затриманий Рефат Алімов також за підозрою у зв’язках з “Хізб ут-Тахрір”.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” 2003 року, включивши до списку об’єднань, названих “терористичними”. Крім Росії, ця організація як терористична заборонена в Узбекистані, Казахстані, Китаї та деяких інших азіатських і африканських країнах. У Німеччині діяльність “Хізб ут-Тахрір” обмежена через звинувачення в антисемітизмі. В Україні та в більшості країн Заходу вона може діяти легально.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: