Сімейні лікарі мають допомагати пацієнтам з ковідом навіть за відсутності декларації – Степанов

Дата: 17 Листопада 2020
A+ A- Підписатися

Сімейні лікарі повинні надати допомогу всім пацієнтам, які захворіли на коронавірусну хворобу. Навіть тим, у кого немає підписаної декларації із сімейним лікарем.

Як повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 17 листопада, такі зміни до процесу надання медичної допомоги затвердили в постанові на позачерговому засіданні уряду.

Міністр зауважив, що в разі інфікування дуже важливим є супровід лікаря.

“Якщо у вас немає сімейного лікаря, а ви захворіли на COVID-19, то амбулаторія та сімейні лікарі зобов’язані надати вам цю медичну допомогу. Навіть якщо у вас немає відповідної декларації. Її ви укладете потім, коли одужаєте. Ці зміни були внесені у відповідне рішення уряду”, – розповів Степанов.

Якщо у вас немає сімейного лікаря або виникли інші труднощі з процесом лікування – потрібно зателефонувати на гарячу лінію МОЗ.

Лінія для дзвінків безкоштовна та працює цілодобово.

Номер телефону – 0 800 60 20 19.

Крім того, очільник відомства радить утриматися від самолікування та непрофесійних рекомендацій.

“Дуже важливо, щоб ви не займалися самолікуванням. Не питайте друзів, як вони лікувалися від COVID-19, бо кожна людина індивідуальна”, – застеріг міністр.

Як відомо, що міністр охорони здоров’я захворів на COVID-19, проте не мав підписаної декларації із сімейним лікарем.

У міністерстві вирішили, що потрібно надати можливість підписувати декларацію із сімейним лікарем онлайн або ж забезпечити хворого медиком, який вестиме його протягом COVID-19.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: