Швейцарці схвалили спрощене надання громадянства

Дата: 12 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Громадяни Швейцарії проголосували за пом’якшення суворих правил надання громадянства. 

Як передає ВВС Україна, попередні прогнози свідчать, що близько 60% виборців підтримали пропозицію.

Пом’якшення стосуються іммігрантів в третьому поколінні – тобто людей, що народилися в Швейцарії і є онуками іммігрантів.

Зараз людина, яка народилася на території конфедерації, не отримує громадянство автоматично. Громадяни інших країн зазвичай чекають 12 років, перш ніж можуть подати заяву на отримання швейцарського паспорта.

Окрім того, кандидат має пройти кілька тестів та інтерв’ю. Вони мають встановити, наскільки він обізнаний у традиціях Швейцарії.

При цьому остаточне рішення щодо присвоєння громадянства ухвалює міська рада, яка іноді спирається на думку спільноти – тобто сусідів – і має право ставити претенденту будь-які питання про Швейцарію та її культуру.

Нові правила, які можуть бути затверджені за результатами голосування, дозволять іммігрантам в третьому поколінні уникнути цієї бюрократії.

Раніше повідомлялось, що тисячі людей в Україні 25 років декількома поколіннями живуть без належних документів та оформленого громадянства. Вони залишаються абсолютно невидимими для держави і це призводить до порушення їхніх прав та тотального зубожіння.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: