Щонайменше 225 дітей загинули в Україні за понад два місяці збройної агресії РФ

Дата: 08 Травня 2022
A+ A- Підписатися
Понад 638 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації. За даними ювенальних прокурорів 225 дітей загинуло та більше ніж 413 поранено.
 
Про це станом на ранок 8 травня повідомляє Офіс генпрокурора.
 

Прокуратура за минулу добу підтвердила загибель ще двох дітей. Так, 7 травня внаслідок обстрілу Привілля на Луганщині загинули 11-річний та 14-річний хлопчики. Також двоє дівчаток 8 та 12 років отримали поранення.

Найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 139, Київській – 116, Харківській – 98, Чернігівській – 68, Херсонській – 46, Миколаївській – 44, Луганській – 42, Запорізькій – 28, Сумській – 17, у м.Києві – 16, Житомирській – 15“, – йдеться у повідомленні.

У відомстві вказують, що ці цифри не остаточні, оскільки продовжують знаходити тіла загиблих у місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

Також в Офісі генпрокурора зазначають, що внаслідок російських бомбардувань та обстрілів пошкоджено 1 635 закладів освіти, 126 із них – зруйновані повністю.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.

Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter