Шахтарі голодують під стінами Мінсоцполітики – вимагають сучасних пенсій за втрату здоров’я

Дата: 14 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Близько сотні шахтарів, які мають статус інвалідів праці, з різних регіонів України розпочали протест під стінами Міністерства соціальної політики у Києві. Їх не почули – пікетувальники вимушені були продовжили свій протест на п’ятому поверсі будівлі.

Про це Центру інформації про права людини повідомили у Конфедерації вільних профспілок України.

Це вже другий протест шахтарів, які отримали інвалідність. Попередня акція в столиці відбувалася 27-28 квітня цього року.

У Мінсоцполітики їм тоді пообіцяли виконати висунуті вимоги, але “насправді відбулися відписками”.

“Шахтарі-протестувальники – це люди, що працювали у нелегких умовах та втратили своє здоров’я на виробництві. Вони заслуговують на гідне життя та соціальний захист на високому рівні. Крім того, їм просто необхідні кошти на лікування. Та, на жаль, сьогодні вони змушені боротися за свої соціально-економічні права. Шахтарі з інвалідністю вже вдруге приїжджають до столиці, але влада їх не чує”, – коментує Михайло Волинець, голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України.

Серед вимог шахтарів – осучаснення пенсій, ухвалення законопроекту №4015 “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (щодо перерахунку сум щомісячних страхових виплат) та проведення їхнього перерахування.

“Ці вимоги цілком законні. Але зараз, щоб добитися їх виконання, люди, які мають проблеми зі здоров’ям, з відчаю лягли на підлогу біля владних кабінетами та розпочали голодування”, – каже Волинець. 

Тільки після цих вимушених заходів, – як блокування кабінетів керівництва, – почалися певні зрушення, коментує голова первинної профспілкової організації НПГУ при Павлоградському міському відділенні Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Микола Житник.

“Ми заблокували кабінети керівництва, шахтарі лягли на підлогу й оголосили голодування. Наразі ми бачимо, що урядовці починають вести з нами діалог”, – каже Микола Житник.

Станом на 18.00 шахтарі продовжують своє голодування.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: