Серби обурилися рішенням хорватського міста відмовитись від кирилиці

Дата: 21 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Сербія обурена рішенням хорватського міста Вуковар прибрати написи кирилицею з дошок на державних установах.

Як повідомляє “Європейська правда” з посиланням на сербське видання “Вечірні новини“, при цьому у Вуковарі, влада якого прийняла таке рішення, щонайменше третину населення складають етнічні серби.

За словами глави МЗС Сербії Івіци Дачич, Раду Європи поінформовано про “скандальний крок” сусідів, які є членами ЄС. Серби вважають це рішення незаконним та очікують, що його буде скасовано.

Сербія віддана своєму шляху до ЄС, але ми нікому не дозволимо принижувати нашу країну. Зараз йдеться про фундаментальні європейські цінності: демократію, свободу, права людини і нацменшин – і жодна з держав-членів на це не реагує“, – обурений прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич.

За інформацією видання, Комітет міністрів Ради Європи закликав владу Хорватії до більшої толерантності щодо мов меншин, особливо кириличної абетки.

У Вуковарі раніше вже відбувалися протести через запровадження написів кирилицею у громадських місцях, як того вимагає закон про права меншин. Хорвати обурювалися тому, що написи кирилицею нагадують їм часи війни, коли Вуковар протистояв югославській армії, де більшість складали серби.

Нагадаємо, в Україні видано для початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин “Читанку” українською мовою.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter