Сепаратистський сайт оприлюднив персональні дані кількох десятків журналістів

Дата: 24 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

Персональні дані більше 20 українських журналістів розмістив сепаратистський веб-сайт “Трибунал. Возмездие настанет”.

В розділі “Украинский пропагандист” розміщені фотографії працівників ЗМІ та копії їхніх посвідчень. Найбільше даних розміщено про журналістів “1+1”, “5 каналу”, “NewsOne” та телеканалу “До ТеБе” (Донецька регіональна дирекція Національної телекомпанії України), у списку є також кореспонденти каналів ICTV, “112 Украина”, “Інтер”, сайту “Обозреатель”, BBC та інших.


Як відомо, 18 жовтня, телеканал “До ТеБе” повідомив, що персональні дані трьох співробітників каналу розміщені на сайті сепаратистів “Трибунал”.

Редакція вбачає зв᾽язок між хакерською атакою на сторінку прес-центру штабу АТО у Фейсбуці та електронну пошту та потраплянням персональних даних журналістів до списків “ДНР”. Редакція нагадує, що 5 жовтня хакери зламали сторінку прес-центру штабу АТО у Фейсбуці та електронну пошту. Прес-центр здійснює акредитацію журналістів для роботи на лінії зіткнення. Напередодні журналісти телеканалу “До ТеБе” проходили таку акредитацію.

Водночас, речниця Служби безпеки України Олена Гітлянська заявляє, що сепаратисти сайту “Трибунал” отримали дані українських журналістів не від СБУ, повідомляє “Детектор медіа”.

За її словами, електронну пошту СБУ не було зламано. “Коли ми побачили цю інформацію, ми перевірили нашу пошту, ми навіть її про всяк випадок на добу блокували, провели повну перевірку кібер, розслідували все, що можна розслідувати і ніяких слідів зламу не було. Спроби були, але абсолютно невдалі. І повірте, якби вони нас зламали, у нас більше 5 тис. прес-карт, то вони виклали б набагато більше”, – сказала вона.

Також Гітлянська припускає, але не стверджує, що сепаратисти могли вільно отримати цю інформацію з інших джерел.

“Це просто, на жаль, прес-карти, які, можливо, журналісти залишали у відкритому доступі кудись в інше місце. Якщо ви звернете увагу, в принципі взяли спеціально відомих особистостей, дані яких можна знайти і так… Я не можу зараз говорити, що це зробили самі журналісти. Можливо, журналісти відправляли акредитацію в зовсім інше місце, і там воно було взято. Я зараз не готова говорити про джерело, де вони взяли цю інформацію. Я можу точно і зі всією відповідальністю сказати, що це було не у нас. Наша поштова скринька не зламана”, – запевнила речниця.

За словами Гітлянської, до СБУ журналісти, які потрапили на сайт сепаратистів, не звертались. “Якщо до нас звернуться журналісти з проханням, то, звичайно, ми перевіримо”, – додала вона.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: