Сенат Румунії відхилив законопроекти, які мали врегулювати питання цивільних партнерств у країні

Дата: 21 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Сенат Румунії відхилив одразу два законопроекти про легалізацію цивільних партнерств для одностатевих пар.

Про це повідомили на сайті організації GenderZ, посилаючись на видання Romania Insider.

Перший законопроект підготували спільно депутати зі Спілки порятунку Румунії, Ліберальної партії, Спілки угорців і один представник Соціал-демократичної партії. Над другим документом працювали два депутати від Альянсу лібералів і демократів за Європу (ALDE). У документі, як зазначають журналісти, цивільні партнерства названі “союзом двох людей однієї або різних статей з метою спільного життя і ведення домашнього господарства”.

Тепер обидва законопроекти передадуть до палати депутатів Румунії, адже нижня палата парламенту є вирішальним органом у питанні ухвалення рішення. 

Нагадаємо, що в жовтні минулого року в Румунії через низьку явку виборців не відбувся референдум, який мав би унеможливити визнання одностатевих шлюбів. Він мав на меті затвердити зміну статті Конституції, яка зараз визначає сім’ю як союз між “членами подружжя”, без вказівок на стать. Ініціатори прагнули змінити це на союз “між чоловіком і жінкою”. Водночас незадовго до цього Конституційний суд Румунії постановив, що одностатеві пари повинні мати рівні з гетеросексуалами сімейні права.

Рішення суд виніс у справі американсько-румунської гей-пари, яка попросила владу визнати їхній зареєстрований у Бельгії шлюб. 5 червня Європейський суд у Люксембурзі постановив, що чоловік, який не є громадянином Європейського Союзу, має право на вільне проживання та пересування на всій території ЄС, якщо він перебуває в шлюбі з громадянином ЄС.

Як відомо, минулого року в Мін’юсті заявили, що захід щодо запровадження в Україні цивільних партнерств залишать у Плані дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини. Згодом стало відомо, що відомство не виконуватиме його.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter