СБУ повертатиме бойовиків на підконтрольну Україні територію

Дата: 18 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Бойовики, що відмовилися брати участь у терористичній діяльності та не скоювали тяжких злочинів, можуть бути звільнені від кримінальної відповідальності та повернутись на територію, підконтрольну Україні.

Як повідомляє прес-служба Служби безпеки України, служба розпочала програму повернення на підконтрольну Україні територію бойовиків “ДНР/ЛНР”. Програма розповсюджується на осіб, які:

– готові добровільно відмовитися від участі у терористичній діяльності та співпрацювати з правоохоронними органами України;

– не брали участі у вбивствах, катуваннях, зґвалтуваннях та інших тяжких злочинах;

– мають щире бажання виправити власні помилки чесною працею на благо України.

Підстави для звільнення від кримінальної відповідальності для учасників терористичних формувань “ДНР/ЛНР” передбачені в межах чинного законодавства.

Лише за 2015 рік через добровільну відмову від участі у незаконних збройних формуваннях, щире каяття та співпрацю з правоохоронними органами, українськими судами звільнено від кримінальної відповідальності понад 60 людей.

СБУ доводить цю інформацію до родичів бойовиків, які мешкають на території України. Протягом двох тижнів такі зустрічі вже проведено з членами 52 родин. До цієї роботи залучають волонтерські та громадські організації, керівників місцевих органів самоврядування Донбасу та Української православної церкви.

Нагадаємо, у серпні суд звільнив мешканця Маріуполя, який добровільно здався правоохоронцям та сприяв розкриттю злочинів “ДНР”. Також за рішенням суду було звільнено за співпрацю зі слідством мешканця Свердловська Луганської області, який з липня 2014 року приймав участь в діяльності “Объединенной армии Юго-Востока” терористичної організації “ЛНР”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: