СБУ перевірить NewsOne та “112” на загрозу національній безпеці – Порошенко

Дата: 17 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Президент Петро Порошенко доручив СБУ перевірити інформацію про можливу загрозу національній безпеці з боку телеканалів  NewsOne та “112”. 

Про це він повідомив в ефірі телеканалу “112”.

Інформацію про доручення Службі безпеки Порошенко повідомив, коли відповідав на запитання журналістів щодо строків розгляду петиції на захист телеканалів, яка набрала більше 25 тисяч голосів.

“Верховна Рада більшістю голосів прийняла постанову про ризики, загрози для національної безпеки, які виходять від двох телеканалів. Перед тим як розглянути це питання, я доручив правоохоронному органу, який відповідає за національну безпеку в Україні, СБУ, терміново перевірити інформацію вищого політичного органу держави – Верховної Ради України”, – сказав він. 

Як тільки перевірку завершать, з нею ознайомляться телеканали, і у них буде можливість висловити заперечення. У разі якщо інформація про загрозу підтвердиться, це питання винесуть на засідання Ради національної безпеки і оборони. Станом на зараз інформацію від СБУ щодо порушення законодавства України у сфері національної безпеки Порошенко не отримав.

“Я обіцяю: як тільки у мене буде інформація СБУ, я прийду в ефір вашого каналу і особисто разом з главою СБУ ми зробимо цю дискусію, але це не означає, що десь хтось повинен бути звинувачений”, – сказав він.

Президент також повідомив, що наразі міжнародні спостерігачі зазначають, що приємно вражені доступом опозиційних кандидатів до медійних ресурсів.

“Це оцінка міжнародних спостерігачів, у яких величезний досвід проведення всіх виборчих кампаній”, – заявив Порошенко.

Як відомо, на початку жовтня минулого року спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що в парламенті розроблять закон щодо подальшої роботи каналів “112” та NewsOne. Так він відреагував на інформацію про те, що петиція щодо заборони діяльності каналів набрала необхідні 25 тисяч підписів.

Проте в коментарі Центру прав людини ZMINA директорка ІМІ Оксана Романюк наголосила, що такий законопроект був би антиконституційним, адже порушував би 34-ту статтю Конституції України про свободу слова. 

“Якщо йдеться про обмеження свободи слова з міркувань національної безпеки, то для цього існує закон про національну безпеку. Такі загрози або підпадають під дію цього закону, або ні. Окремим документом, що стосується окремого каналу, ці питання неможливо вирішити”, – зауважила вона. 

Згодом парламент попросив РНБО ввести санкції щодо каналів, проте медіаексперти тоді наголошували, що така пропозиція також суперечить українським законам. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: