#SaveGeekJournal: у мережі шириться флешмоб на підтримку ютуб-каналу, який закривають через скарги 1+1

Дата: 22 Січня 2021
A+ A- Підписатися

Користувачі соцмереж обурені діями компанії “1+1”, яка після критичного ролика про однойменний телеканал надіслала критичну кількість скарг на ютуб-канал Geek Journal.

Про те, що мережа “Ютуб” 28 січня закриє канал Geek Journal повідомив його власник і ведучий Тайлер Андерсон на своїй фейсбук-сторінці та у відеозверненні.

За його словами, після публікації 20 січня ролика “Як втратити все за 30 років? Коли 1+1 став г+г? СВ-шоу, “Імперія кіно”, Шоу довгоносиків, ТСН” канал Geek Journal отримав чотири “страйки” (скарги) від імені 1+1. А за правилами ютубу після трьох таких скарг мережа повністю блокує весь канал.

Компанія “1+1” звинувачує блогера в порушенні авторських прав через використання в оглядах фрагментів відеоконтенту телеканалу.

 

Водночас Тайлер Андерсон стверджує, що його згадки контенту телеканалу підпадають під визначення “fair use” – доктрини авторського права, що допускає вільне використання захищених авторським правом матеріалів за умови дотримання певних обмежень, встановлених законодавством.

Тож блогер переконаний, що скаргами телекомпанія відповіла на критичне відео, і називає це наступом на свободу слова.

Компанія “1+1” у відповідь на закиди оприлюднила заяву, де стверджує, що принцип “fair use” не застосовується до каналів з монетизацією та до відео з рекламною інтеграцією.

“Інформуємо, що 1+1 media виступає за захист авторського права та боротьбу з незаконним використанням контенту медіахолдингу на всіх майданчиках. Регулярно за допомогою власної розробки – технологічного сервісу захисту авторських прав SUDUM – група оперативно виявляє та блокує піратський контент в інтернеті, у тому числі на відеохостингу YouTube. Лише за два останні роки програмою SUDUM було виявлено та заблоковано понад 270 тисяч відео, а із Google видалено більше 110 тисяч посилань на піратський контент, що порушує авторські права”, – йдеться в коментарі.

У компанії зауважили, що контент 1+1 media оглядачі й блогери можуть використовувати лише за попередніх домовленостей з правовласниками. Будь-яке копіювання, трансляція чи поширення контенту без такого дозволу є незаконними й розцінюються як піратство.

“У свою чергу група 1+1 media відкрита до діалогу з авторами каналу Geek Journal та запрошує команду на зустріч з метою ознайомлення з правилами щодо використання авторського контенту на YouTube та обговорення ситуації, що склалася”, – написано в заяві.

Тайлер Андерсон наразі написав на своїй фейсбук-сторінці, що приймає запрошення компанії на зустріч для діалогу.

Але водночас він укотре наголошує, що не порушував авторських прав 1+1.

Блогер звертає увагу, що Закон України “Про авторське право і суміжні права” містить вичерпний перелік випадків, коли авторський контент можна використовувати без дозволу правовласника. Зокрема, без згоди правовласника можна:

  • використовувати короткі уривки з опублікованих творів у критичних, полемічних та інформаційних цілях;
  • використовувати твори для створення на їхній основі пародії, тобто твору комічного, сатиричного характеру, який може спрямовуватися на висміювання певних подій або осіб.

Блогер підкреслює, що закон не містить жодних обмежень щодо комерційної мети такого використання. Такі правила, за його словами, відповідають і світовій практиці щодо доктрини fair use.

Андерсон також висловив сумнів, що компанія автоматично блокувала контент:

“Видається, що блокування контенту відбулося саме в ручному, а не автоматизованому режимі з використанням сервісу SUDUM, як стверджують 1+1, адже одне із заблокованих відео було опубліковане ще два-три роки тому. Тобто сервіс SUDUM уже давно повинен був виявити оспорювані відео. При цьому як на каналі, так і в цілому в мережі Інтернет є ще багато відео з подібним використанням контенту медіагрупи”.

Тим часом новина про блокування ютуб-каналу спричинила бурхливу реакцію в соцмережах. В українському твіттері хештег #saveGeekJournal піднявся на перше місце.

Наразі Тайлер Андерсон створив новий канал на ютубі, на який уже підписалося понад 28 тисяч користувачів.

Окрім цього, колегу підтримали відомі блогери проєктів “Рагу.лі”, “Клятий раціоналіст”,  “Телебачення Торонто”, а також телеведучий Сергій Притула та інші.

Команда Тайлера Андерсона створила Geek Journal п’ять років тому. Блогер неодноразово критикував продукт 1+1 за банальність, плагіат, те, як у ньому зображають українців, і регулярне використання російської мови та дублювання російських серіалів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: