Сайт “Миротворець” оголосив про закриття

Дата: 13 Травня 2016
A+ A- Підписатися

Сайт “Миротворець”, який публікує персональні дані людей, яких автори підозрюють у сепаратизмі, оголосив про закриття.

Відповідне оголошення з’явилося на сайті. 

Сайт опинився в центрі чергового скандалу декілька днів тому, коли виклав у відкритий доступ інформацію про журналістів, які отримували акредитацію в так званій “ДНР”. У список потрапили співробітники українських та світових ЗМІ, зокрема, BBC, AFP, CNN, AP, Bloomberg, Aljazeera, The Independent та інші. 

Журналісти виступили зі спільною заявою, де сказали, що шоковані цією публікацію. Вони наголосили, що саме завдяки багатьом фігурантам цього списку світ дізнався правду про самопроголошені республіки. Уповноважена ВР з прав людини Валерія Лутковська вкотре закликала закрити сайт, оскільки він порушує право людини на приватність. 

Пізніше прокуратура порушила справу за фактом перешкоджання законній діяльності журналістів.

“Беручи до уваги реакцію, яку викликала публікація списку журналістів, акредитованих терористичною організацією “ДНР”, вимоги уповноваженої з прав людини В. Лутковської, а також вічно стурбованого Євросоюзу, а також антиукраїнськи налаштованих журналістів України на чолі з заступником міністра інформаційної політики України Т. Попової, Центр “Миротворець” прийняв непросте рішення про закриття сайту”, – йдеться в заяві. 

Однак, судячи з усього, наявні на сайті дані залишаться доступними. 

“В даний час співробітники Центру проводять архівування всієї наявної інформації, яка пізніше буде викладена у відкритий доступ так, що будь-хто зможе її завантажити і розгорнути локально на своєму комп’ютері”, – додали автори.

Сайт “Миротворець” був створений у серпні 2014 року. Його автори публікують у відкритому доступі дані людей, яких вважають “терористами, сепаратистами та спільниками”. Народний депутат Антон Геращенко, який, за деякими даними, і виступив ініціатором створення сайту, заявляв, що СБУ, МВС та розвідка використовують його для збору інформації про бойовиків. 

За даними журналістів, незадовго до вбивства екс-депутата Олега Калашникова та журналіста Олеся Бузини їхні дані з’явилися на сайті “Миротоворець”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: