Розмінування Донбасу: парламент ухвалив закон, що дозволяє почати роботи

Дата: 06 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект про протимінну діяльність в Україні.

За відповідний законопроект проголосували 242 депутати.

У першому читанні Рада ухвалила законопроект на початку листопада. Автори документа розповідали, що його розробляли з урахуванням досвіду Хорватії.

Міжнародні експерти неодноразово наголошували, що Україні слід почати розмінування Донбасу. У  своїй доповіді за лютий 2018 року координатор Кластера ООН з питань захисту зазначив, що наявність мін та боєприпасів, що не розірвалися, впливає на життя двох мільйонів людей на сході України, становить загрозу життєво важливим об’єктам цивільної інфраструктури, перешкоджає свободі пересування, перекриває доступ до засобів існування та обмежує можливості для дозвілля дітей. Україна належить до числа країн з найбільшою у світі кількістю жертв мін та інших вибухонебезпечних залишків війни. За даними Міністерства оборони, з початку бойових дій на Донбасі жертвами мін і снарядів стали 1858 осіб: кількість загиблих становила 482 людини, з них 21 дитина.

Новий закон визначає осіб, які можуть проводити відповідні роботи, вимоги до фахівців у цій сфері, ліцензування, джерела фінансування протимінної діяльності та інше. Автори законопроекту прописали норми, які регулюють питання цивільного контролю розмінування та міжнародного співробітництва. Також новий закон передбачає відповідальність за порушення законодавства у сфері протимінної діяльності.

Нардеп Мустафа Найєм у своєму Facebook також повідомив, що наразі близько семи тисяч квадратних кілометрів території Донецької та Луганської областей потенційно можуть бути заміновані і небезпечні для життя і пересування.

“325 000 вибухонебезпечних предметів знищили різні групи розмінування за весь час війни, провівши обстеження трохи менше 4% (!) забруднених територій; 8 000 000 000 (так, мільярдів!) гривень – стільки приблизно коштуватимуть усі роботи з розмінування”, – написав він, підкреслюючи, що на розмінування Донбасу може знадобитися від 10 до 15 років.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: