Росіяни скинули на позиції українських бійців на Донеччині заборонені радянські аерозольні гранати

Дата: 14 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

На позиції українських захисників на Донеччині російські військові скинули декілька радянських аерозольних гранат К-51, використання яких заборонено Конвенцією про хімічну зброю та Женевським протоколом від 1925 року. 

Про це повідомили в ДПСУ. 

Фото: ДПСУ

Одна зі скинутих гранат не розірвалась, а тому прикордонники показали її на світлині.

У ДПСУ наголосили, що для того, щоб уберегтися від сильної подразнювальної дії, прикордонники мали деякий час утримувати свої позиції в засобах хімічного захисту.

Журналісти порталу “Мілітраний”, описуючи дії гранат, зазначали, що людина, яка потрапила в хмару газу, без протигаза не здатна чинити опір і вести вогонь зі зброї, бо рефлекторно тягнеться до обличчя, щоб протерти очі. Водночас дихальні шляхи пронизує задишка з кашлем, а носові пазухи заповнюються слизом.

Застосування аерозольних гранат в Україні фіксують із 2015 року. Таке озброєння росіяни використовували, наприклад, під час боїв за Донецький аеропорт. 

Вже у вересні цього року оперативне командування “Південь” розповіло про скидання таких гранат на позиції ЗСУ, а згодом про таке казали й у Генеральному штабі ЗСУ. 

Нагадаємо, що Росія під час повномасштабного вторгнення використовує в Україні низку забороненого озброєння, наприклад фосфорні бомби. Також раніше російське міністерство оборони визнало, що застосовує важку вогнеметну систему ТОС-1А “Солнцепек”, що гатить термобаричними боєприпасами. Вони руйнують інфраструктуру, серйозно ушкоджують внутрішні органи та спричиняють опіки, що призводить до смерті потерпілих.

Про застосування таких боєприпасів розповідали українські військові з Харківщини. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: