Росіяни розграбували історичний музей в Каховці і вивезли все до Криму

Дата: 24 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

Російські окупанти під час відступу на Херсонщині вивезли фонди Каховського історичного музею до тимчасово окупованого Криму.

Про це повідомили в Центрі національного спротиву.

Каховський історичний музей. Фото: Зручно

“Окупанти вивезли всі фонди Каховського історичного музею до тимчасово окупованого Криму. Росіяни продовжують розграбовувати культурні, наукові та освітні заклади на ТОТ. Це є частиною політики ворога, як спрямована на знищення української нації, адже саме музеї досліджують й зберігають народну пам’ять”, – йдеться у повідомленні. 

Відомо, що музей налічував понад 16 тисяч одиниць збереження. Одними з найбільш цінних експонатів є антропоморфні стели ямної культури (III тис. до н. е.), давньогрецькі амфори (III–II тис. до н. е.), навершя булави катакомбної культури (II тис. до н. е.), скіфські ритуальні навершя (V ст. до н. е.), золота сарматська сережка (III–I ст. до н. е.), половецькі кам’яні жінки (XI–XII ст. н. е.), ранньосередньовічна люстра та ін. 

Крім того, у музеї була представлена колекція вогнепальної та холодної турецької зброї ХVIII– XIX ст.

Нагадаємо, що на початку листопада в окупованій Новій Каховці, після оголошення “евакуації населення” росіяни розграбували картинну галерею імені Альбіна Гавдзинського. Так, окупанти вивезли звідти твори живопису, графіки та скульптури.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: