Росіяни пошкодили обстрілами в Харкові 8,5 тисячі об’єктів, більшість із яких стосуються житлового господарства

Дата: 07 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Внаслідок повномасштабної російської агресії в Харкові пошкодженими лишилися 8,5 тисячі об’єктів. 

Про це розповів заступник начальника Департаменту житлово-комунального господарства Харківської міськради Євген Пасенов під час дискусії в Харківському Медіа Хабі. 

Наслідки російських бомбардувань в Харкові. Фото: Ricardo Moraes / Reuters

Половина з пошкоджених об’єктів, а саме 4,6 тисячі, стосуються житлового господарства, а ще більш ніж сотня є закладами освіти. 

За весь минулий рік з пошкодженого фонду вдалося відновити дві сотні будівель, і лише ті, які мали незначні руйнування. Цього року триває відновлення пів сотні об’єктів з пошкодженнями середнього ступеня тяжкості. Харківські посадовці додають, що відновлення дуже пошкоджених об’єктів потребує значного фінансування, яке загалом, за оцінкою місцевої влади, може сягати майже 10 мільярдів доларів. 

“Зараз ми маємо 132 об’єкти, на які вже є звіти від експертів, а також проєктно-кошторисну документацію. Цю інформацію ми передаємо до фонду “Відновлення України”, – каже Пасенов. 

Руйнування внаслідок російської агресії є у всіх районах Харкова. Скидати бомби на місто міг наказувати російський генерал, який народився в Чугуєві на Харківщині. Його ім’я Олег Макавецький. Як свідчать покази полонених російських військових, керівництво наказувало їм убивати цивільних у місті. 

Нагадаємо, що через російські обстріли мешканці Харкова лишилися без більшості комунальних автобусів та половини трамваїв. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter