Росіяни під час вторгнення обстріляли вже понад пів тисячі храмів різних конфесій, майже чверть зруйнували

Дата: 25 Січня 2024
A+ A- Підписатися

Від початку повномасштабного російського вторгнення внаслідок дій російських військових в Україні пошкоджені понад 530 храмів різних конфесій, майже чверть з яких зазнали або дуже важких руйнувань, або ж зруйновані вщент.

Про це розповів релігієзнавець, керівник проєкту “Релігія в огні” Руслан Халіков у Медіацентрі Україна. 

Обстріляний росіянами храм в Одесі. Фото: Reuters
За словами Халікова, за час великого вторгнення росіян деякі храми потрапляли під їхні обстріли вже кілька разів. 

Найбільше пошкоджених релігійних споруд у Донецькій області – понад 100, ще понад 80 – на Київщині, понад 60 – в Луганській та Харківській областях, понад 55 –  в Херсонській, а також понад 30 – у Запорізькій області. Окрім цього, десятки споруд пошкоджені в Сумській, Чернігівській, Миколаївській та Дніпропетровській областях, але під російські обстріли потрапляли й храми у віддалених від фронту областях – Тернопільській, Одеській Житомирській та Вінницькій.

Близько половини від усіх пошкоджених споруд – це храми Української православної церкви. Також близько третини від загальної кількості випадків – це пошкодження протестантських релігійних споруд. Фіксували й обстріли юдейських, мусульманських та індуїстських релігійних споруд.

Нагадаємо, що російське повномасштабне вторгнення в Україну значно погіршило становище церков та інших релігійних громад, а на окупованих територіях України майже всі релігійні спільноти стикнулися з репресіями, частину з яких російська влада використовувала роками до цього у Росії. 

Детальніше про це можете почитати за посиланням

Фотографія обкладинки: TimLeBerre

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter