Росія посилює репресії та фільтрацію жителів Генічеського району на Херсонщині

Дата: 08 Травня 2022
A+ A- Підписатися
Окупаційні збройні сили РФ посилюють репресії у Генічеському районі Херсонської області. 
 
Про це видання ZMINA повідомили жителі району та інформує Кримськотатарський ресурсний центр на своїй фейсбук-сторінці
 

З 23 березня вважається безвісти зниклим Безверхий Владислав Юрійович, який проживає у Генічеському районі.

18 квітня також зникла мешканка смт Новоолексіївка 36-річна Цегельна Ольга із 9-річним сином Платоном.
 
Крім цього, невідоме місцезнаходження ексголови Херсонського обласного відділу освіти Євгена Криницького. На початку травня його викрали окупаційні військові. Наразі з його фб-сторінки розміщується прокомуністична інформація.
 
Також відомо, що 4 травня в селі Стрілкове російські військові викрали активіста кримськотатарського національного руху Дільшода Рахімова та його сина Руслана. Їхнє місце знаходження досі не відоме.
 
Місцеві мешканці села Щасливцеве повідомляють про блокування з боку окупаційних військових переміщення з Арабатської стрілки до міста Генічеськ.
 
Протягом дня 8 травня представники окупаційних збройних сил РФ приїжджали до помешкань колишніх військових АТО, які служили в 2015 — 2016 роках, та затримували їх. 
 
Відомо про затримання та катування місцевих рибалок. 
 
Генеральний штаб Збройних сил України також відзначає заходи адміністративно-поліцейського режиму на тимчасово захоплених територіях Херсонщини. ЗСУ повідомляє про посилення фільтраційних заходів підрозділами “росгвардії” в районах населених пунктів Геройське, Гола Пристань та Херсон.
 
Напередодні голова управління з правових питань і закордонних справ Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв повідомив, що російські військові незаконно затримують громадян України на блокпостах. Лише у Генічеському районі таких постів є вісім.
 
Росіяни звіряють імена подорожніх зі своїми списками. У цих списках, за його словами, імена представників місцевої влади, політичних сил, громадськості з проукраїнською позицією, учасників АТО та учасників блокади тимчасово окупованого Криму. Барієв також повідомив, що Росія проводить допити та катує затриманих в училищі №17 м. Генічеськ.
 
Раніше постійна представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева повідомила, що на території тимчасово окупованої Херсонщини військові РФ утримують у підвалах та катують близько 500 осіб – це місцеві активісти, журналісти, учасники АТО та представники офіційної влади.
 
Барієв закликав рідних потерпілих не замовчувати злочинів російських військових, а повідомляти про це правозахисників та ЗМІ. Публічність та комунікація про злочин з міжнародними органами, за його словами, збереже їхнє життя.
 
Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Такими злочинами вважають:
 • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
 • катування і нелюдське поводження;
 • зґвалтування;
 • руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
 • примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
 • використання населення як “живих щитів”;
 • депортація до Росії чи на окуповані нею території;
 • викрадення і незаконні арешти цивільних;
 • взяття заручників;
 • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
 • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
 • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
 • використання отруйних речовин;
 • напади на релігійні й культурні установи;
 • розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter