Росія планує залучати до бойових дій усіх мобілізованих з окупованого Криму
З 1 квітня 2026 року Росія планує залучати до бойових дій усіх мобілізованих з тимчасово окупованого Криму, зокрема, поранених і не придатних у 810 бригаді, яка дислокується у Севастополі, хочуть замінити мобілізованими.
Про це повідомив речник Сил оборони Півдня Владислав Волошин у коментарі “Інтерфакс-Україна”.
Російські військові запускають БпЛА “Молнія”. Джерело: міноборони РФ“Зараз ведеться робота щодо повної заміни військовослужбовців 810 окремої бригади морської піхоти — це Севастопольська бригада Чорноморського флоту. Частина їх перебуває на Курському напрямку, інші — у складі оперативно-тактичної групи “Крим””, — розповів речник.
За його інформацією, у вказаній бригаді планують міняти тих, хто завершив лікування після поранення й не придатний до виконання бойових завдань, на мобілізованих з окупованого півострова. До того ж, за даними українських військових, в планах російського командування створення з 810 бригади дивізії морської піхоти.
“Росіяни обіцяли, що кримчани не будуть воювати, але зараз для них обов’язково брати участь у бойових діях”, — сказав Волошин.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що Росія з лютого 2022 до липня 2025 року примусово мобілізувала 46 327 українців на тимчасово окупованих територіях, з них 40 640 – у Криму.