Росія хоче спростити процес усиновлення українських дітей, яких депортували до країни

Дата: 08 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Влада у Росії готує зміни до законодавства, аби спростити процедуру усиновлення росіянами українських дітей, депортованих до РФ. 

Про це повідомляє радниця–уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук.

Фото: Ukrinform

Ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну депортувати до Росії під виглядом “евакуації” почали мешканців ОРДЛО, зокрема й дітей-сиріт. Правозахисники зі “Східної правозахисної групи” розповідали виданню “Цензор.нет”, що сиріт повезли у Волгоградську, Ростовську, Московську, Білгородську та Тульську області й підготували щонайменше 289 пакетів документів для передачі у російські сім’ї. 

Правозахисники наголошували, що на усиновленні у РФ зробили цілий бізнес, адже посередники за прискорення бюрократичного процесу, що зазвичай займає три місяці, беруть чималі гроші. Аналітики прогнозували, що російська влада вноситиме зміни до законодавства, аби спростити процедуру. 

Нині, за даними Герасимчук, їй надходять чисельні сигнали про те, що ці зміни активно готують.  

“Таке усиновлення – це порушення прав дитини. Зокрема, це порушує норми Конвенції ООН про права дитини. А примусова депортація цивільного населення (в цьому випадку дітей ніхто не питав про бажання переселення) заборонена Женевською Конвенцією від 1949 року. Усиновлення іноземцями без погодження з офіційними органами України, є незаконним”, – каже радниця–уповноважена президента. 

Герасимчук нагадала, що усиновлення росіянами українських дітей не нова ідея влади країни-агресорки. У Росії вже багато років діє проєкт під назвою “Потяг надії”, в рамках якого потяги з дорослими, готовими стати усиновлювачами, їде у різні регіони РФ й на окуповані українські території. Їздили такі потяги, наприклад, до Криму.  

Спільно з Уповноваженою Верховної Ради з прав людини Людмилою Денісовою та очільницею Офісу генпрокурора Іриною Венедіктовою Герасимчук працює, аби запобігти злочинним діям влади Росії. 

Наразі точно не відомо, скількох українців депортували до Росії. Раніше Омбудсман озвучувала цифру у понад 400–500 тисяч осіб. За даними Верховного комісара ООН у справах біженців, після початку повномасштабного російського вторгнення у РФ опинилися щонайменше 350 тисяч українців, але невідомо, скільки з них поїхали туди самостійно, а скільки під примусом.

Своєю чергою постійний представник Росії в ООН Василь Небензя нещодавно казав про 600 тисяч депортованих, зокрема понад 119 тисяч дітей. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: