Російському пропагандисту Сергєйцеву повідомили про підозру через заклики до геноциду українців

Дата: 07 Травня 2022
A+ A- Підписатися

Російському пропагандисту Тимофію Сергєйцеву повідомили про підозру за публічні заклики до геноциду українського народу та повалення конституційного ладу в Україні.

Про це інформують в Офісі генпрокурора.

Джерело: “Українська Правда”

Тимофію Сергєйцеву, відомому як автор плакату про три сорти українців, повідомили про підозру за фактами публічних закликів до геноциду, вчинення дій, спрямованих на насильницьку зміну та повалення конституційного ладу, а також посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

За даними слідства, російський політтехнолог публічно закликав до геноциду українського народу шляхом його фізичного знищення, насильницької зміни конституційного ладу, а також до зміни меж території та державного кордону.

У статті “Що Росія має зробити з Україною”, розміщеній на сайті кремлівського видання “РИА Новости” 3 квітня, Сергєйцев закликає знищити частину українського народу. На його думку, на території України необхідно створити умови, які б призвели до часткового знищення українців, ліквідувати державність України та взагалі позбавити нашу державу назви Україна.

Крім того, пропагандист висловлюється за приєднання майже всієї території України, окрім 5 західних областей, до складу РФ із поширенням на неї дії російського законодавства.

У своїй публікації підозрюваний закликає судити всіх українців за їхню патріотичну позицію.

Як відомо, Сергєйцев не вперше пише антиукраїнські статті, шовіністичні книжки та створює фільми. У 2012-му, наприклад, за його сценарієм зняли стрічку “Матч”, яку заборонили до показу в Україні. Фільм має яскраво виражений українофобний характер: за сценарієм у ньому всі негативні герої говорять українською, а позитивні – російською.

Нагадаємо, що раніше президент Зеленський звертався до так званих журналістів російських державних медіа, які поширюють пропаганду щодо України та виправдовують воєнні злочини РФ. У своїй промові він наголосив, що воєнні злочини неможливі без допомоги пропагандистів, а тому їх чекатиме покарання як співучасників. 

ZMINA дослідила історії двох нацистських пропагандистів, яким після Другої світової довелося відповідати за скоєне. Їхні історії ви можете прочитати за покликаннямвійна з Росією, геноцид, інформаційна війна, міжнародні злочини, пропаганда

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: