Російського журналіста, якому поліцейський зламав руку, оштрафували за непокору

Дата: 28 Липня 2020
A+ A- Підписатися

 

Російський суд оштрафував на 500 рублів кореспондента видання «Медіазона» Давида Френкеля за непокору поліцейському на виборчій дільниці, де журналісту зламали руку.

Про це повідомили у “Медіазоні”.

30 червня Давид Фенкель приїхав на дільницю в місті Санкт-Петербурзі, адже отримав повідомлення про можливе порушення під час голосування за поправки до російської Конституції. З комісії щодо підрахунку голосів нібито намагалися вилучити члена, який мав вирішальний голос. Журналіст тоді дорікнув, що такі дії порушують російське законодавство, однак на це спостерігач, який раніше був членом партії “Єдіная Россія”, та поліцейські почали виштовхувати його назовні. 

На кадрах, які зафільмували очевидці, видно, як поліцейський притискає Фенкеля до дверей, кладе на підлогу, а потім журналіст починає кричати. Уже після нападу чоловік розповів, що обидва правоохоронці не назвались, а поліцейський, який травмував журналіста, намагався приховати свій жетон, щоб його було неможливо розпізнати. 

За версією поліції, кореспондент «провокував конфліктну ситуацію» на дільниці і заважав працювати комісії. Як стверджувалося в протоколі, під час затримання Фенкель «упирався ногами, хапався за стіни, пручався, відштовхував співробітників». У суді також допитали колишнього голову Палацового муніципального округу Петербурга Дмитра Абрамова, який стверджував, що був на ділянці спостерігачем.

Під час нападу на журналіста він наступив йому на ногу і смикнув за зламану руку, назвавши «симулянтом». Абрамов стверджує, що під час конфлікту кореспондент заблокував підхід виборців до дільниці, махав руками, «займав весь можливий простір» і кричав: «Я тут найголовніший, я представляю народ»; «Я тут влада»;

Окрім штрафу у 500 рублів за непокору поліцейському суд також призначив 2 тисячі рублів штрафу Фенкелю за втручання в здійснення роботи виборчкому і виніс попередження за порушення «режиму самоізоляції».

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter