Російського військового Аліхана Кушхова засудили за знущання з цивільних під час окупації Миколаївщини
Російського військовослужбовця з Нальчика Аліхана Кушхова, який 2022 року знущався з цивільних в окупованій на той час Снігурівській міській громаді Баштанського району Миколаївщини, заочно визнали винним у скоєнні воєнного злочину.
Відповідний вирок виніс Снігурівський районний суд, повідомив кореспондент “ІРС-Південь” Олег Батурін.
Аліхан Кушхов. Фото 2015 року / “ІРС-Південь”Так, вдень 5 вересня 2022 року жителька села Тамарине вийшла на вулицю провести сусідку. Там на неї накинулась група з приблизно тринадцяти російських військових. Їх цікавило, де знаходиться її син, український військовослужбовець. Не почувши від неї бажаної відповіді, росіяни почали погрожувати жінці груповим зґвалтуванням і вбивством, стріляли їй під ноги, поставили на коліна і били прикладами автомата по спині.
Потім жінку відвели до гаража її будинку і там знову знущалися з неї, влаштували обшук у будинку, допитали її чоловіка, сина та доньку.
Побоюючись за своє життя, жінка виїхала з Тамариного. Від пережитого стресу вона досі приймає заспокійливі, сказала в суді потерпіла.
Інших потерпілих окупанти незаконно позбавили волі 2 червня 2022 року в селі Павлівка. Один із них розповів у суді, що росіяни завʼязали йому очі й кинули до погреба. Конкретних звинувачень не висунули, лише сказали, що він “добалакався”.
Чоловіка утримували й допитували впродовж пʼяти днів, зокрема, питали про співпрацю зі Збройними силами України.
“Але мені сказати їм було нічого. Під час полону я переніс інсульт, погано ходив і розмовляв”, — розповів він у суді.
У полоні потерпілого утримували з іншим чоловіком із Павлівки, учасником АТО, який на той момент був цивільною особою.
Обидва свідки впізнали за фотографією свого ката, а слідчі встановили його імʼя: Кушхов Аліхан Арсенович із позивним “Аліхан”, 2 липня 1992 року народження. Він з російського міста Нальчик Кабардино-Балкарської республіки РФ. На час скоєння злочинів був молодшим сержантом, командиром відділення 2 розвідувального взводу 1 розвідувальної роти 205 окремої мотострілецької козачої бригади Збройних сил РФ.
Мати іншого неповнолітнього потерпілого розповіла в суді, що саме Кушхов разом з іншими росіянами та окупаційним старостою села вдерся до їхнього будинку у селі Василівка 4 жовтня 2022 року. Сказав, що забирає хлопця на “перевиховання”. Ввечері сина повернули матері, нажаханого і в стані стресу.
За скоєні злочини Кушхова заочно визнали винним у воєнному злочині — порушенні законів і звичаїв війни за частиною 1 статті 438 Кримінального кодексу України. Його засудили до десяти років позбавлення волі. Вирок ще не набрав законної сили, його можна оскаржити в апеляційному суді.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що найпоширенішими воєнними злочинами, за якими українські правоохоронці оголосили підозри з початку повномасштабної війни, стали незаконне позбавлення волі, катування та утримання в нелюдських умовах.