Російський активіст попросив політичного притулку в Україні

Дата: 16 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Російський активіст Павло Шехтман, якого в Росії переслідують за висловлювання в інтернеті, приїхав до України та сьогодні подав прохання про політичний притулок.

Про це він повідомив кореспонденту “ВВС Україна“.

Як тільки адвокат мені сказав, що завтра-післязавтра буде браслет, я зрозумів, що в мене вікно можливостей зачиняється, зашморг затягується на шиї, і якщо я зараз же щось не зроблю, то все, буде пізно. Потім я буду сидіти де-небудь у Бутирці і думати: а міг би сидіти в кафе у Львові“, – розповідає Шехтман.

Отримавши таку інформацію, чоловік ввечері 12 лютого виїхав з дому і зранку 14 лютого був на українському прикордонному пункті. Він підійшов до прикордонників з внутрішнім російським паспортом і сказав, що втік з-під домашнього арешту і просить політичного притулку. Спочатку, як розповідає Шехтман, його ледь не відправили назад, але потім відвели до відповідного приміщення і почали оформлення.

В Україні активіст планує видавати газету. Коли повернеться до Росії, не знає – говорить, можливо, за рік, а можливо, і за десять. Він висловив сподівання, що режим у Росії вступив до стадії саморуйнування.

Нагадаємо, справу проти активіста Павла Шехтмана було порушено 30 вересня 2014 року. Приводом до кримінального переслідування активіста став зроблений ним 15 серпня на особистій сторінці у facebook репост публікації українського блогера Романа Давиденко, де зокрема стверджувалося, що терористи вбивають полонених українських військових, які відмовляються давати коментарі російським каналам. Свій репост Шехтман супроводив коментарем, де закликав українців вбивати журналістів “з різних НТВ і Перших каналів“.

“Обвинувачення, не диференціюючи текст Давиденко і коментар Шехтмана, а розглядаючи їх як одну публікацію, заявило, що в ній містяться “заклики до знищення журналістів, співробітників телеканалів, а також людей, що висловлюють проросійську точку зору, і вихідців з Кавказу”, а також ознаки ненависті до соціальної (журналісти) і національним (росіяни, чеченці, осетини) групам“, – повідомляє видання “Грані.ру“.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: