Російські силовики не пускають архієпископа Климента до політв’язня Дудки

Дата: 06 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Керівництво Сімферопольського СІЗО не пускає архієпископа Сімферопольського і Кримського ПЦУ Климента до фігуранта так званої справи “кримських диверсантів” Володимира Дудки.

Про це він розповів у коментарі “Крим.Реалії”. 

Володимир Дудка

За словами Климента, у нього на руках є дозвіл суду на відвідування українця, проте на керівництво СІЗО ігнорує цей документ. 

“Мене, як священика, не пускають до Володі, тому я не можу його сповідувати і причастити. Це позиція начальника сімферопольського СІЗО. Він мене лютою ненавистю ненавидить. Одного разу він заявив, що я займаюся протизаконною діяльністю і розпорядився не пускати мене на поріг СІЗО”, – розповів він. 

Начальник СІЗО Сергій Бережний, як зазначив Климент, стояв на порозі установи та кричав, що не пропустить чоловіка: 

“Вийшов із СІЗО, перед входом стояли слідчі, офіцери ФСБ, адвокати. І там він почав публічно кричати, що не пустить мене, тому що кожного разу, коли я потрапляю на територію СІЗО, в ув’язнених знаходять заборонені речі. Зараз над цією проблемою працюють адвокати, керівник СІЗО не може мене не пустити до ув’язненого, якщо в мене є відповідні дозволи”. 

Нагадаємо, що російські силовики в Криму активно заважають архієпископу Клименту відвідувати українських політв’язнів не тільки на півострові, але й на материковій Росії. Нещодавно вони затримали його прямо у автобусі, який мав відвести архієпископа до Ростова, де суд мав розглядати справу політв’язня Гриба. 

Як відомо, Володимира Дудку з іще трьома українцями затримали в Криму ще в листопаді 2016 року. У липні цього року підконтрольний Кремлю Севастопольський міський суд продовжив арешт на шість місяців йому та Олексію Бессарабову. Рідні політв’язня неодноразово розповідали про те, що в СІЗО в нього погіршився стан здоров’я.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: