Російські прикордонники не випустили з Криму на лікування онкохвору українку

Дата: 08 Квітня 2020
A+ A- Підписатися

Окупаційна влада Криму не випустила з півострова онкохвору українку на лікування на материкову Україну. 

Як інформує Кримська правозахисна група, 70-річна жінка перебуває на обліку в одному з найбільших онкологічних центрів України, де регулярно проходить призначений курс лікування.

5 квітня жінка разом з чоловіком намагалася виїхати з Криму через російський пункт пропуску “Армянськ”, який розташований навпроти українського КПВВ “Каланчак”. Напередодні вона зателефонувала на гарячі лінії українських і російських прикордонників, які запевнили її, що вона зможе виїхати, бо в неї життєво важлива причина.

Повідомляється, що жінка має український паспорт і всі необхідні медичні документи, що підтверджують діагноз і необхідність лікування. Однак російські прикордонники відмовили хворій жінці, пославшись на те, що в мешканки Криму є російський паспорт (вимушено отриманий у Криму. – Ред.) і вона може лікуватися за місцем прописки на півострові.

За інформацією родички кримчанки, її чоловікові було відмовлено відразу у виїзді з Криму, а з приводу самої жінки прикордонники довго радилися з керівництвом, але в результаті її не пропустили.

“Вони лякали, що її не пустять українські прикордонники, а потім вони, російські прикордонники, не пустять її назад, до Криму, і вона залишиться на нейтральній території, між пунктами пропуску”, – розповіла родичка кримчанки.

Керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник пояснює, що українські прикордонники, згідно з розпорядженням КМУ №319-р, пропустили б жінку, оскільки необхідність курсу лікування в разі онкології – одна з підстав гуманітарного характеру для пропуску через КПВВ, незалежно від реєстрації місця проживання. Рішення про пропуск з таких підстав ухвалював би голова Державної прикордонної служби України. Однак російські прикордонники позбавили громадянку України необхідного їй лікування.

“На мій погляд, тепер кримчанка перебуває в небезпечній ситуації. Нам відомо, що рівень медицини в Криму після окупації істотно погіршився. У сфері лікування онкології, наприклад, рівень діагностування різко знизився, а багато лікарів-онкологів поїхали з півострова. У цій ситуації РФ не тільки позбавила громадянина України свободи пересування, а й у такий спосіб створила серйозні загрози для його життя і здоров’я, адже отримати необхідне лікування в Криму для жінки було неможливим, тому вона лікувалася в медичній установі на підконтрольній Україні території”, – підсумувала правозахисниця.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: