Російські окупанти хочуть “судити” викраденого в Мелітополі волонтера Ярослава Жука

Дата: 13 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Викраденого в Мелітополі волонтера Ярослава Жука російські окупанти планують перевезти до Ростова-на-Дону, де в Південному окружному військовому суді розпочнеться судовий процес щодо українця.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Волонтер Ярослав Жук. Фото з сімейного архіву

Зазначається, що волонтера Ярослава Жука обвинувачують у скоєнні злочину, передбаченого частиною 1 статті 361 КК РФ – акт міжнародного тероризму.

Як відомо, у червні 2022 року в тимчасово захопленому Мелітополі російські військові викрали волонтерів Ярослава Жука та Іллю Єніна.

На відео, яке окупанти виклали в мережі, Жук “зізнається” в тому, що 17 червня 2022 року нібито “скоїв замах на директора департаменту освіти міста Олену Шапурову”, а також у причетності до “партизанського руху, яким займається СБУ”.

Загарбники перевезли Жука до тимчасово окупованого Криму та обвинуватили в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 361 КК РФ (акт міжнародного тероризму). Сімферопольський “суд” обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Згодом Ярослав Жук, якого ФСБ утримує в Сімферопольському СІЗО, заявив про тортури. Після тортур Ярослав Жук частково втратив слух.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: